شرایط اخذ ویزای شینگن پرتغال با روشاگشت

پرتغال، غربی ترین سرزمین قاره سبز است که در کنار اسپانیا قرار دارد. پرتغال بهمراه تنها همسایه خود یعنی اسپانیا، جزیره ایبری را تشکیل میدهد. کشور پرتغال شامل دو منطقه کلان شهر تحت عناوین لیسبون و پورتو است که از زیبایی های بیشماری برخوردار هستند.

زیبایی های طبیعی و مصنوعی پرتغال، بستری برای خلق سفری جذاب و مفرح بحساب میروند که برای ورود به این کشور با زیبایی زیاد می توانید شرایط اخذ ویزای شینگن پرتغال را در مطالعه کنید و برای اخذ ویزای شینگن پرتغال و اسپانیا با روشاگشت در ارتباط باشید.

اخذ ویزای شینگن پرتغال

اگر شما همانند ما برای سفر به پرتغال وسوسه شده اید؛ باید به فکر تهیه ویزای شینگن پرتغال باشید. برای اخذ ویزای شینگن پرتغال باید به سفارت پرتغال واقع در تهران مراجعه کنید. قدم اول برای انجام این امر، گرفتن وقت از سفارت پرتغال است که بصورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی سفارت پرتغال قابل انجام است. بعد از گرفتن وقت از سفارت پرتغال میبایست در زمان تعیین شده به سفارت مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن پرتغال

۱- فرم درخواست تکمیل شده (موجود در سایت سفارت)

۲- یک عکس جدید تمام رنگی با پس زمینه سفید سه در چهار

۳- پاسپورت امضا شده توسط صاحب گذرنامه و فتوکپی (توجه کنید که حداقل به تاریخ انقضای پاسپورتتان باید ۳ ماه مانده باشد).

کپی از تمامی صفحات پاسپورتتان که مهر یا ویزای کشور های دیگر را دارد (چه پاسپورت های قدیمی و چه جدید)
کپی از کلیه ویزا های دریافت شده از کشور های عضو شینگن ( درپاسپورت جدید و قدیم)
بهمراه داشتن پاسپورت های قبلی
۴- ترجمه رسمی شناسنامه (تمام صفحات)

۵- مدارک مربوط به کار

معرفی نامه از محل کار (این معرفی نامه یا باید به زبان انگلیسی باشد و یا در دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.)
در صورت داشتن کسب و کار: اصل و فتوکپی روزنامه رسمی با درج اگهی ثبت شرکت (زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده باشد)
کپی از هر گونه تغییرات شرکت ( ترجمه شده رسمی به زبان انگلیسی).
در صورت داشتن کارت بازرگانی باید اصل آن را بهمراه داشته باشید که توسط وزارت بازرگانی صادر شده باشد. هم چنین یک کپی از آن باید بهمراه داشته باشید.

نکات مهم برای اخذ ویزای شینگن پرتغال

برای اخذ ویزای شینگن پرتغال هر متقاضی باید شخصا بهمراه تمامی مدارک ذکر شده با وقت قبلی به سفارت مراجعه نماید.

ترجمه رسمی مدارکتان یعنی این که توسط یکی از شرکت های ترجمه رسمی باید انجام گیرد و هم چنین مهر وزارت خارجه و دادگستری را نیز داشته باشند.

تمام مدارک باید کپی بهمراه داشته باشند. توجه داشته باشید که این کپی ها را هیچ گونه منگنه و یا پانچ نکنید.

دعوت نامه نیز بهمراه مدارک شخص دعوت کننده باید کپی داشته باشد. هزینه دریافت ویزا در صورت رد درخواستتان قابل بازگشت نیست. بطور معمول باید نتیجه ویزای شما بعد از ۱۵ روز اعلام شود.

برای اخذ ویزای شینگن پرتغال ، اسپانیا کافیست با روشاگشت در ارتباط باشید تا ویزای شینگن را بدون هیچ مشکل و دردسری به دست شما برسانند. با راه های ارتباطی روشاگشت در ارتباط باشید و برای سفر به پرتغال هرچه زودتر تورهای نوروز 98 را رزرو کنید تا عقب نمانید.