آشنایی با بخش های هواپیما با تور اروپا ، با توجه به قوانین سازمان حمل و نقل بین المللی هوایی صندلیهای هواپیما دارای رده بندی پروازی مختلفی است که مسافران میتوانند بلیط هواپیما خود را با مشخص کردن کلاس پروازی دلخواه خود تهیه نمایند، بنابراین قبل از تهیه بلیط با تور اروپا ، روشا گشت همراه باشید تا از درجه بندی بخش های مختلف هواپیما برای سفر به قاره اروپا مطلع شوید.

درجه یک فرست کلاس ، first class یا F

 

آشنایی با بخش های هواپیما

فرست کلاس گرانترین صندلی های یک پرواز را دارد و قیمت آن از دیگر کلاسهای پروازی بیشتر است. صندلی فرست کلاس تک نفره، مبله، اتاقک مانند و خصوصی هستند.

امکانات رفاهی فرست کلاس

امکانات رفاهی فرست کلاس متفاوت است و شامل تلویزیون خصوصی با ریموت کنترل، لپ تاپ، سرویس اینترنت ماهواره ای، صندلی های اتوماتیک با قابلیت تنظیم زیر پا، پشت و پشتی سر بحالت یک بالش انعطاف پذیر است.

در این کلاس پروازی سرویس کترینگ این کلاس پروازی متفاوت است و هم چنین از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است.هنگام سوار شدن مسافران فرست کلاس جز آخرین مسافران هستند و انتقال آن ها تا هواپیما بصورت جداگانه از سایر مسافرین انجام می شود.

در ترمینال فرودگاه نیز کانتر پذیرش آن ها کانتری مجزا است و برای دریافت کارت پرواز اولویت دارند. مسافران فرست کلاس نخستین مسافرانی هستند که هنگام پیاده شدن از هواپیما خارج می شوند.

درجه تجاری  کلاس تجاری ، business class یا C

 

آشنایی با بخش های هواپیما

کلاس تجاری دومین کلاس تجار است که بعد از فرست کلاس قرار گرفته است. صندلی این کلاس پروازی در دو ردیف جدا هستند و بطور معمول، در جلوی کلاس اکونومی و با فاصله ی بیشتری از هم قرار دارند.

صندلی های بیزنس کلاس مبله هستند و اگرچه نسبت به فرست کلاس از درجه پایین تری برخوردار هستند ولی راحت و اتوماتیک و جا دار هستند. امکانات کنترل صوتی و تصویری در کابین این کلاس ها بصورت استفاده همگانی وجود دارد.

درجه اقتصادی کلاس اکونومی ، economy class یا Y

 

کلاس اکونومی آخرین کلاس پروازی است و مشتریان آن مسافران عادی هستند. کلاسی اکونومی در یک پرواز بیشتر صندلیها را به خود اختصاص می دهد. قیمت بلیط آن پایین ترین نرخ بلیط هواپیما را دارد و صندلی های کلاس اقتصادی در ردیف های کنار هم قرار دارند.

برای سفر به قاره ی اروپا به وسیله ی هواپیما میتوانید با مبلغی که در نظر گرفته اید درجه ی کلاس هواپیمای خود را معین کنید و با تور اروپا  از سفرتان بیشترین لذت را ببرید.