آمستردام شهری است که سالانه بیش از بیست میلیون بازدید کننده از سرتا سر جهان دارد . ریشه نام آمستردام مربوط به رودخانه ای است که در آن جاری است که و نام این رودخانه آمسیل و سدی که در زبان لاتین دام گفته میشود که با هم آمستردام را تشکیل می دهند .
هسته اصلی این شهر در قرون وسطا بوجود آمد که در قرن شانزدهم به مهم ترین بندر تجاری اروپا تبدیل شد .آمستردام پایتخت هلند است که در قرون 17 و 18 که دوران شکوفایی اقتصاد استعماری هلند بوده که خانه های عیونی زیادی د ر این شهر ساخته شد که هنوز آثاری از آن به جا مانده است .

آمستردام و زیبای های بی شمار آن

یکی از جاذبه های گردشگری آمستردام قایق سواری در کانال های داخل شهر می باشد که از مقابل بسیاری از خانه های شهر عبور میکند .
آمستردام یکی از کشورهای چند ملیتی می باشد که که در آن 178 ملیت به طور ثابت در آن زندگی میکنند و با جمیعت کمی که دارند از جمله کشورهای است که به شدت با نژاد پرستی مخالفند .

آمستردام و زیبای های بی شمار آن

همانطور که اشاره شد آمستردام بر روی آب بنا شده است و دارای 165 کانال است که این آبها پاک هستند و حیوانات خانگی میتوانند از آن بیاشامند .
جمعیت این شهر حدوداً یک میلیون نفر است و شاید غیر قابل باور باشد که 850 هزار دوچرخه در آن وجود دارد بدیهی است که برای این شهر مسیر عبور دوچرخه هم در نظر گرفته شود .

آمستردام و زیبای های بی شمار آن

بر ای دیدن از این شهر رویایی و پر جاذبه باید یک تور اروپای عالی را انتخاب کرده تا یک سفر بی نظیر را برای خود رقم بزنید که ما تور اروپای روشاگشت را به شما پیشنهاد میکنیم . با تور اروپای روشاگشت از آثار تاریخی اروپا به ویژه آمستردام لذت ببرید .

 

راه های ارتباطی ما: