خانه آنه فرانک هر ساله پذیرایی گردشگران زیادی از گوشه و کنار جهان می باشد .اقامت گاهی که محل اختفای خانواه آنه فرانک از دست نازی ها بوده است که به دلیل حضور دختری جوان در آنجا به شهرت رسیده است .
این نوع تشویق به بازدید را گردشگری سیاه میخوانند و هدف آن جلوگیری از تکرار وقایع بدی که در گذشته برای همنوع های ما اتفاق افتاده است می باشد .

 

بازدید از خانه آنه فرانک در آمستردام

لغت سیاه در این جا به فصول سیاهی که قلب هر انسانی را به درد می آورد اشاره میکند . خانواده آنه فرانک برای فرار از اذیت و آزار نازی  در طول از جنگ جهانی دوم دو راه بیشتر نداشتند اول این که تسلیم نازی ها شده و به اسارت در آورند و دوم این که خود و خانوده اش در یک مکان مخفی شوند که آنها راه دوم را انتخاب کردند . تعداد خانواده آنه ۴ نفر همراه  با ۴ یهودی دیگر که در حال فرار بودند به محل کار پدر خانواده پناه بردند و در آنجا به مدت ۲ سال و یک ماه مخفی شدند .

بازدید از خانه آنه فرانک در آمستردام

خانواه آنه از پدرش اتو ، مادرش ادیت و خواهرش مارگوت و آنه که ۱۴ سال سن داشت تشکیل شده بود . از مشخصات این خانه ۴۶ متر بوده که از ۴ طرف طوری توسط ساختمان دیگر احاطه شده بود که کمتر قابل رویت بود . در این مدت خانواد ه آنه فرانک توسط کارکنانی که در طبقه بالای آنها مشغول کار بودند یاری می شدند ، آنها را از دنیای خارج مطلع  و برای آنها آب و غذا تهیه می کردند تا این که پس از این مدت خانواده آنه توسط یک فرد ناشناس لو داده شدند .

 

بازدید از خانه آنه فرانک در آمستردام

خانه آنها محاصره و دستگیر شدند و به اسارت نازی ها در آمدند . هر کدام از آنها را به اردوگاههای مختلفی انتقال دادند . آنه و مادرش را به یک اردوگاه انتقال دادند که پس از مدتی به جزء پدرش همه اعدام شدند . پدرش پس از آزادی از زندان خاطرات دخترش را منتشر کرد . پس از آن مردم برای همدری با خانواده آنه به محل اختفای آنها رفته تا شاید بتوانند گوشه ای از آزارهای که آنها در این مدت دیده اند درک کنند . سپس به یکی از آثار باستانی در آمستردام تبدیل شد .

بازدید از خانه آنه فرانک در آمستردام

با  توراروپای روشا گشت حتماً از این خانه دیدن کنید تا حداقل بتوانید با خانواده آنه هم دردی کنید .

وقتی مقصد شما اروپا بود و خواهان سفر به اروپا بودید تا از آثار دیدنی اروپا بازدید کنید مطمئن باشید از انتخاب تور اروپای روشاگشت پشیمان نخواهید شد .

راه های ارتباطی ما: