پاریس به خاطر مد، غذا و فرهنگش شناخته شده است و یک پایتخت جذاب برای کشف یکی از پرطرفدارترین کشورهای جهان است. با تور اروپای روشا گشت از اماکن پاریس دیدن کرده و از سفر به این شهر زیبا لذت ببرید .

نوتردام پاریس در تور اروپا
ساخت و ساز در این کلیسای جامع گوتیک در سال ۱۱۶۳ شروع شد و برای تکمیل بیش از ۱۰۰ سال طول کشید؛  موریس د سللی اسقف در  سال ۱۱۶۰شروع به ساخت و ساز کرده  و او در اصل منشاء نوتردام است. از این رو نام نوتردام در پاریس، که به عنوان بانوی ما از پاریس ترجمه می شود.

بازدید از دیدنی های پاریس با تور اروپا

بازدید از کلیسا LA Sainte-Chapelle در تور اروپا
زمانی که ساخت و ساز در این کلیسای زیبا آغاز شد شناخته شده نیست ، با این حال مورخان بر این باورند که آن را در سال ۱۲۴۸ به پایان رسید. این ساختمان به دو طبقه جدا شده است .

دو آتش سوزی، یک سیل و یک انقلاب به تاریخ خود کمک کرده است.  دکوراسیون های خارجی کلیسا، همراه با هر چیزی که در آن نشان دهنده ثروت و سلطنت بود، نابود شد. امروزه این بنای تاریخی مشهور است که از شیشه های رنگارنگ برجسته ای برخوردار است.

بازدید از دیدنی های پاریس با تور اروپا

دانشگاه LA Sorbonne
La Sorbonne یکی از قدیمی ترین و محترم ترین دانشگاه های اروپا است که توسط رابرت د سوربون در سال ۱۲۵۷ تاسیس شده است. وقتی اولین بار باز شد، دانشگاه به طور انحصاری به الهیات اختصاص یافت؛ در دوران قرون وسطایی، مدارس صرفا به راهب ها، اساتید و سایر افراد مرتبط با کلیسای کاتولیک اختصاص داده شدند.

بازدید از دیدنی های پاریس با تور اروپا

La Conciergerie
واقع در بخش غربی ایل دلا سیتی، جزیره ای در رودخانه ساین، این زیبای غم انگیز گوتیک در قرن ۱۴ ساخته شده است. ابتدا قصد داشت که بخشی از کاخ سلطنتی باشد، اما در طی انقلاب به یک زندان تبدیل شد.

بر اساس برخی گزارش ها، بیش از دو هزار زندانی به خاطر مرگشان از این زندان، از جمله برخی از شخصیت های معروف – ماری آنتوانت، روبسپیر (نخستین رئیس دادگاه) و ناپلئون سوم در اینجا به سرقت رفته بودند. در سفر با تور اروپای روشا گشت این زندان را در لیست بازدید های خود قرار دهید .

بازدید از دیدنی های پاریس با تور اروپا

Palais du Luxembourg
ساخت و ساز در کاخ توسط ماری دی مادیس به تصویب رسید، در سال ۱۶۱۵ شروع به کار کرد و ۱۶ سال بعد در سال ۱۶۳۱ به اتمام رسید.

کاخ چند بار پس از آن در زمان انقلاب فرانسه بازنویسی شده بود، این یک زندان بود و در سال ۱۷۹۹ آن را به مجلس سنا منتقل کرد.

 

بازدید از Les Invalides با تور اروپای روشا گشت
در حال حاضر یک موزه جنگی، Les Invalides، همچنین به نام L’hopital de Invalides شناخته می شود، به سه قسمت اصلی تقسیم می شود: بیمارستان، کلیسا و گنبد. همانطور که از نام آن پیداست، این بنای یادبود به عنوان یک بیمارستان برای سربازان زخمی ساخته شده توسط لوئیس XIV ساخته شده است. کلیسا و گنبد به عنوان “هتل” برای جبران نیروهای نظامی مورد تمسخر قرار گرفته شده که آرزوی زندگی صلح آمیز داشتند تبدیل شد .

بازدید از دیدنی های پاریس با تور اروپا

راه های ارتباط با تور اروپا روشاگشت: