برلین شهری است که پایتخت فرهنگی و سیاسی آلمان که از معروفترین و پرجاذبه ترین شهر های آن می باشد.
برلین شهری است که در آن باید صبح زود دوربین خود را برداشته و در کنار دیگر توریست به بازدید از موزه ها و دیگر آثار تاریخی آن پرداخت .
برلین مملو از ساختمان های با معماری زیبا و چشم گیر و مجسمه هایی است که چشم تمام گردشگرانتور اروپا را به خود مجذوب کرده است .
ازجمله آثار دیدنی برلین میتوان به این موارد اشاره کرد :
۱-دروازه برانبورگ : The Brandenburg Gate
هیچ چیز مانند دروازه برانبورگ نمایانگر برلین نیست . که شاخص ترین بنای شهر و پاسخی به طاق پیروزی در پاریس است .

 

 

برلین شهر موزه ها

۲- جزیره موزه : بین رودخانه اشپری و گوپفرابن که در یک کانال ۴۰۰ متری بخش فوق العاده ای برای سیاحت است که در این قسمت بسیاری از موزه های شهر از جمله موزه کهن که در سال ۱۸۳۰ برای نگهداری جواهرات و تاج را میتوانید پیدا کنید .

 

برلین شهر موزه ها
۳-کاخ و پارک شارلوتنبورگ : قدیمی ترین و بزرگترین ملک برلین است که برای چندین دهه محل اقامتگاه خاندان سلطنتی آلمان بود . این کاخ بزرگ به زیبایی ترمیم شد که به خاطر بسیاری از ویژگی های بسیار مهمش قابل ستایش است .

 

برلین شهر موزه ها
4-معروفترین خیابان برلین اونتردن لیندن در ترجمه تحت لفظی به معنای خیابانی که زیر درختاتن لیمو است و برای قرن های متمادی است که برای توریست ها و مردم یک جاذبه زیبا بوده است . امروزه  دو لاین ماشین روی این خیابان توسط یک پیاده روی مرکزی که بیشتر عرض خیابان را به خود اختصاص داده است یک مکان فوق العاده برای استراحت و تامل در شهر شلوغ اطراف شماست .اگر مسافر تور اروپا هستید بهتر است بدانید تمامی شهرهای کشور آلمان را زیبا هستند که از اماکن دیدنی شهرهای آن با تور اروپای روشا گشت دیدن فرمایید .

برلین شهر موزه ها

راه های ارتباطی ما: