به نظر شما تنبل ترین و فعال ترین کشور جهان کجاست؟حدس شما چیست؟

تنبل ترین کشور جهان ، محققین با بررسی میزان فعالیت بیش از ۷۰۰۰۰۰ نفر در۴۶ کشور جهان توانسته اند میزان فعالیت و تعداد قدم هایی که به طور متوسط مردم هر کشور بر می دارند را بررسی کنند. در این میان ساکنین کشور هنگ کنگ به نظر می رسد از همه فعال تر باشند. آنها حدودا روزی ۶۸۸۰ قدم بر می دارند که این میزان تقریبا معادل ۶ کیلومتر است.

تنبل ترین کشور جهان ، اندونزی

اگرچه افرادی که در اندونزی زندگی می کنند. به نظر می رسد تنبل ترین کشور جهان باشند چرا که نسبت به سایر کشورها کمترین پیاده روی را انجام می دهند ، طبق این تحقیقات مردم کشور اندونزی روزانه ۳۵۱۳ قدم بر می دارند ، حدودا نصف تعداد قدم هایی که فعال ترین مردمان جهان یعنی هنگ کنگی ها بر می دارند ، بنابراین میتوانید با تور اروپا سفر کنید و از سفر به کشور تنبلا لذت ببرید.

طبق این تحقیق به طور متوسط میزان قدم هایی که در طول روز برداشته شده است ، ۴۹۶۱ قدم و حدود ۴ کیلومتر است.اما جالب است بدانید کشورهایی نظیر کانادا ، استرالیا و آمریکا هم کمتر از میزان استاندارد فعالیت دارند.
این تحقیق به روی ۴۶ کشور انجام شده است و بر اساس آن ۵ کشور فعال شامل : هنگ کنگ ، چین ، اوکراین ،ژاپن و روسیه می شود که به غیر از روسیه باقی کشورهای این لیست تعداد قدم هایی بیش از ۶۰۰۰ قدم دارند و روسیه با ۵۹۶۹ قدم در رده پنجم قرار دارد.

همینطور پنج کشور که کمترین فعالیت در آنها دیده شده است، کشورهای : آفریقای جنوبی ، فیلیپین ، مالزی ، عربستان و اندونزی است که سه کشور آخر تعداد قدم هایی کمتر اس ۴۰۰۰ قدم در روز داشته اند.  برای اینکه با بهترین تور اروپا ، روشا گشت سفر کنید میتوانید با ما در ارتباط باشید.

همچنین میتوانید مطالب جالب و جذاب دیگری را هم مطالعه کنید :