تور اروپای اتریش

 

تور اروپای اتریش

 

تقریبا میتوان گفت کسی نیست که تا به حال نام کشور اتریش به گوشش نخورده باشد.

انریش یک کشور موجود در گزینه های تور اروپا میباشد و یکی از کشور های قرار گرفته در اروپای مرکزیست.

پایتخنت این کشور وین بوده و همسایه کشور آلمان و جمهوری چک و مجارستان و ایتالیاست و از غرب با سوئیس هم مرز است.

تور اروپا سفر به اتریش را نیز در خود جای داده است تا مشتقان سفر به این کشور اروپایی راحت به این کشور سفر کنند.

گفتیم پایتخت این کشور تور اروپا وین است.

وین شهر موسیقی به شمار میرود. و میتوان گف پایتخت موسیقی هم میباشد.

وین به عنوان زادگاه آهنگسازان و بزرکان موسیقی مثل بتهون است که در ۳۵ خانه تا به حال در وین زندگی  کرده و معروف‌ترین ارکستر دنیا، ارکستر فلارمونیک وین که طرفدارانی در چندین نسل دارد در جهان شناخته شده است.

وین دارای دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی میباشد این دانشگاه دولتی ، بزرگترین و معتبرترین دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین است که  علاقمندان و هنرجویان موسیقی در آن جا تحصیل میکنند.

وین مترو هم دارد و ۵ خط و ۱۰۴ ایستگاه را در این شهر تور اروپا تاسیس کرده اند.

در وین کافه‌نشینی اهمیت ویژه داشت و هنوز هم دارای اهمیت میباشد. یکی از علت های فراگیر شدن کافه ها این بود که هر جور آدم با هر فرهنگ و تفکری در آن میرفت و در نتیجه فرهنگ ها و علایق مختلف باهم آشنا شده و به رشد هم کمک می‌کردند. یعنی میشود گفت مرزهای نظری که کم کم در تفکر غربی خیلی پررنگ و برجسته شدند، در آن زمان کاملاً انعطاف‌پذیر بودند.

حتی قصه‌ ی جالبی وجود دارد که طی آن ، وقتی ترکان عثمانی از ادامه محاصره وین منصرف شدند و عقب‌نشینی کردند، بارهای زیادی از قهوه در اطراف شهر به جای گذاشتند، و اولین کافه‌های وین با استفاده از این گونی‌های قهوه تشکیل شده و راه افتاد.

کشور اتریش بعد از جنگ جهانی دوم تا به امروز یک جمهوری فدرال است.

صدر اعظم و رئیس‌جمهور این کشور توسط مردم با رای آن ها انتخاب می‌شود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، اتریش در گروه اولین کشورهایی بود که دولت ایران را به رسمیت شناخت.

اگر از میان تور اروپا اتریش را برگزیدید بدانید مردم این کشور اتریشی صحبت میکنند و مردمان این کشور معمولا از افرادی که سعی می کنند مثل آن ها رفتار کنند خوششان نمی آید. یعنی مردم این کشور چندان خونگرم نبوده و مدت ها به طول میکشد تا دوستی در این کشور تور اروپا صورت گیرد. البته اشتباه نکنید آن ها غیر دوستنه نیستن فقط دوست شدن با آن ها کمی زمان میبرد.

لباس و پوشش مردم اتریش بسیار شبیه آمریکایی هاست. و آن ها تنها در مواقع خاص مثل مراسم ها و مناسبت های خاص لباس محلی میپوشند.

دین اصلی آن ها مسیحیت کاتولیک بوده و غذا های آن ها اکثرا تحت تاثیر خوردنی های آلمانی میباشد.

جاذبه های گردشگری اتریش در تور اروپا:

_ صومعه Melk Abbey

این صومعه یکی از معروف ترین صومعه های جهان است که در هنگام انتخاب کشور اتریش به عنوان تور اروپا بهآن برخورد خواهید کرد. جایگاه این صومعه بالای صخره‌های زیبای مشرف بر آب‌های آرام رود دانوب و کنارکلیسای بندیکتین میباشد. قبل از این در سال ۱۰۸۹ قلعه لئوپولد دوم  به راهبان هدیه داد تا آن را تبدیل به جایی برای کسب آرامش و یادگیری کنند. این صومعه به یکی از تاثیرگذارترین آثار معماری دوره باروک و مهد شکوفایی موسیقی و هنر لیبرال تبدیل گشت.
_ سیفلد

سیفلد یکی از مهمترین مراکز اسکی میباشد که زمین آن هم برای مبتدی ها و هم حرفه ای ها جای بازی اسکی را دارد.

بخاطر قرار گرفتن در بهترین نقطه یک منطقه با منظره تماشایی و خیره‌کننده ، نه تنها بهترین منطقه برای ورزش های زمستانی است، بلکه برای ورزش های تابستانی و کوهنوردی نیز عالی است. به عنوان یک استراحتگاه لوکس سیفلد یک گزینه ی عالی میتواند باشد.

_کاخ Schonbrunn

یکی از بهترین مکان هایی که جاذبه گردشگری اتنریش را در خود جای داده ، کاخ Schonbrunn  است، این کاخ از جاذبه های توریستی اصلی جهان بشمار میرود.

این کاخ ۱۴۴۱ اتاقه بین سال های ۱۶۹۶ تا ۱۷۱۲ به دستور امپراتور لئوپولد اول، در مقابل عظمت کاخ ورسای (Versailles) ساخته شد.

و به عنوان کاخ تابستانی توسط ماریا ترزا انتخاب شد.

جاذبه هایی مثل باغچه اختصاصی، قدیمی ترین باغ وحش دنیا، هزار تو و پلکان مارپیچ  و یک کلاه فرنگی از سنگ مرمر بر بلندای یک تپه ۶۰ متری در پارک بزرگ این کاخ قرار دارند.

 

 

راه های ارتباطی با تور اروپا