جاهای ترسناک اروپا

تیمارستان متروکه در شهر پارما (Parma)، ایتالیا

در بسیاری از فیلم های ترسناک ، محیط یک بیمارستان یا تیمارستان به‌عنوان بهترین لوکیشن برای ساخت فیلم انتخاب شده است. شاید این مسئله چندان هم بی‌پایه و اساس نباشد، به ویژه تیمارستان‌ها که محل اتفاقاتی است که شاید از چشم بسیاری به دور مانده باشد. رنج و دردی که پشت دیوارهای آن مخفی شده و شاید آن قدرها در معرض دید عموم قرار نگرفته باشد، دست کم دوره‌ای اوضاع بر این منوال بود.

 

جاهای ترسناک اروپا

 

اما آثار هنرمندی به نام «هربرت باگلیون» (Herbert Baglione) که بر در و دیوار این تیمارستان متروکه در شهر پارما نقش بسته، در همراهی با محیط وهم‌آور و تیره و تار آن، ترس به جان بازدیدکننده انداخته و او را دستخوش اضطرابی شدید میکند. نقاشی‌هایی که گویی شکلهایی از ارواحی شکنجه دیده‌ هستند. ارواحی که چه بسی هم‌اکنون نیز در میان این زندان متروکه و همیشگی خود قدم زده و با یکدیگر نجوا می‌کنند.

 

جاهای ترسناک اروپا

مقبره‌های زیر زمینی، فرانسه

گورستان و مقابر به اندازه‌ی کافی ترسناک هستند، دخمه‌ای زیرزمینی که تخمین زده می‌شود دست کم مدفن ۶ میلیون انسان است. شبکه‌ای تو در تو از تونل‌های زیرزمینی به امتداد ۲۰۰ مایل که درست زیر خیابان‌های پاریس، عروس شهرهای جهان، جا خوش کرده است.

 

جاهای ترسناک اروپا

 

این گورستان زیر زمینی یا «کاتاکومب» (Catacomb) در واقع بخش کوچکی از شبکه‌ی زیرزمینی و قدیمی معادن شهر پاریس است. بعد از کشف این دخمه‌های زیرزمینی، تصمیم گرفته شده تا با بازسازی و مرمت‌های لازم، آن را برای بازدید عموم باز کنند. به همین دلیل دیواره‌ی این تونل‌های پیچ در پیچ با استفاده از بقایای اجساد به ویژه جمجمه و استخوان ران تزئین شدند، اتاقی برای نمایش آنچه معدنچیان حین کار پیدا کرده بودند، انتخاب شد و فضایی را هم به نمایش ناهنجاری‌های کشف شده در میان بقایای اجساد اختصاص دادند. در نهایت باید پذیرفت که این فضا به یمن حضور این حجم وسیع از اسکلت افراد مرده، مکانی ترسناک است.

شما میتوانید با بهترین تور اروپا  ، روشاگشت به این جاهای خوفناک اروپا بروید و از دیدنش لذت ببرید.

جاهای ترسناک اروپا

 

جاهای ترسناک اروپا