“پله‌های اسپانیایی” یکی از دیدنی ترین جاذبه های ایتالیاست که میتوانید با تور اروپا برای دیدن این پله های جذاب سفر کنید.

یک راه‌ پله‌ی زیبا در شهر رم  که از شیب تند بین “پیازا دی اسپاگنا” و “پیازا ترینیتا دی مونتی” می‌گذرد و به کلیسای “ترینیتا دی مونتی” که در بالای پله‌ها قرار دارد، می‌رسد.

درباره ی پله های اسپانیایی بیشتر بدانید !!

پله‌های اسپانیایی که در مجموع ۱۳۵ پله دارد. در بین سال های ۱۷۲۵-۱۷۲۳ ساخته شده است. طرح آن را معمار نسبتاً معروف ایتالیایی به نام “فرانچسکو دی سانکتیس” کشید.

درواقع پله‌های اسپانیایی برای ایجاد ارتباط میان سفارت اسپانیا و “کلیسای ترینیتا دی مونتی” که در آن زمان تحت سرپرستی پادشاه فرانسه بود، ساخته شد. کلیسای “ترینیتا دی مونتی” در بالای پله‌ها قرار دارد. و برج‌های دوقلوی آن، تا خط افق کشیده می‌شود.

در اواخر قرن پانزدهم میلادی، فقط چند کلیسای کوچک در آن محدوده وجود داشتند.در سال ۱۴۹۵، پادشاه فرانسه “لویی دوازدهم”، هیئتی مخصوص احداث یک کلیسای جدید انتخاب کرد و به آنها مأموریت دارد. تا کلیسای بزرگی را به جای آن کلیساهای کوچک احداث کنند. ساخت کلیسا در سال ۱۵۰۲ میلادی آغاز شده و ده سال به طول انجامید.

برای بازدید از این کلیسای قدیمی کافیست با بهترین تور اروپا ، روشا گشت سفر کنید.

مکان های جذاب در مسیر بالا رفتن از پله های اسپانیایی

وقتی شروع به بالا رفتن از پله‌ها می‌کنید، در گوشه‌ی سمت راستتان خانه شاعر انگلیسی “جان کیتس” قرار دارد. خانه‌ی او حالا تبدیل به موزه‌‌ی آثار این شاعر شده که مملو از خاطرات نسل شاعران رومانس انگلیس است. در طرف دیگر پله‌ها، “چایخانه‌ی بابینگتون” قرار دارد که بیش از یک قرن به سرو چای انگلیسی پرداخته است. در آن زمان چای فقط در داروخانه‌ها فروخته می‌شد.

“چایخانه‌های بابینگتون” در حال حاضر، بخش رستوران را هم در خود جای داده است. پلکان اسپانیایی زیبا نه تنها مکان محبوب دورهمی‌های مردم رم است، بلکه یکی از عریض‌ترین راه‌پله‌ ها در کل اروپا هم محسوب می‌شود.

در فصل بهار زیبایی چشم‌نواز این مکان، بهشت را برای بیننده تداعی می‌کند. گلدان‌های شکوفه‌ی آزالیا که در سراسر این پلکان قرار داده می‌شوند . منظره‌ای فراموش نشدنی ایجاد می‌کنند. این پله‌ها از زمان ساخت تاکنون چندین بار مرمت و تعمیر شده‌اند.

این مکان در دوره رنسانس یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر رم بوده و این محبوبیت را تا امروز هم حفظ کرده است که گردشگران زیادی با تور اروپا برای دیدن این پله های جذاب سفر می کنند.

شما هم برای سفر به جذابترین نقطه ی اسپانیا ، با بهترین تور اروپا سفر کنید.