آیا میخواهید به ونیز سفر کنید ؟؟

آیا نمیدانید با چه تور اروپایی سفر کنید ؟

آیا در انتخاب بهترین تور اروپا سر در گم هستید ؟

ما به شما بهترین تور اروپا ، روشا گشت را پیشنهاد میکنیم . تور روشا گشت با سابقه ی طولانی که در این زمینه دارد بهترین لحظات را برای شما رقم میزند.

 

سفر به ونیز با تور اروپا

 

ونیز

وِنیز (به ایتالیایی: Venezia) جزیره‌ای در شمال ایتالیا که در خلیجی از تالاب ونتزیا در نزدیکی دریای آدریاتیک قرار گرفته‌است و به صورت جزیره‌های کوچک است که جزیره‌ها به وسیلهٔ کانال‌هایی از هم جدا شده‌اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت میگیرد.

 

سفر به ونیز با تور اروپا
 

 

جمعیت ونیز

ونیز به شهر کانال‌ها مشهور است و با جمعیتی بالغ بر ۲۷۱، ۶۶۳ نفر مرکز ناحیه وِنِتو است. شهر ونیز که در ایتالیایی به آن ونتزیا میگویند مرکز استان ونتو با جمعیت نفر ۲۷۰۹۵۷ در شمال شرق ایتالیا قرار دارد. شهر ونیز بیشتر از هزار سال مرکز جمهوری ونیز بود و به نامهای سرنیسیما (آرام آرام) و لا دومینانته (حاکم) و رجینا دل ادریاتیکو (ملکه دریای آدریاتیک) نیز شناخته میشود.

 

موقعیت جغرافیایی

شهر ونیز هم سطح دریا میباشد و دارای ۱۱۸ جزیره، بعضی از این جزایر به هم به وسیله پل متصل میباشند و بعضی دیگر مجزا.

قسمت تاریخی این شهر که درمرکز شهر ونیز قرار دارد به‌طور سنتی و از قدیم به شش قسمت تقسیم شده. این مناطق شش‌گانه عبارتند از درسودورو، سانتا کروچه، سن پلو، سن مارکو، کانا رجو، کاستلو. این مناطق در دو طرف کانال گراند یا کانال بزرگ قرار دارند که حدود ۱۵۰ کانال کوچکتر را به هم وصل می‌کند.

جزایر مهم دیگر که بخشی از ونیز به حساب میایند عبارتند از:

مورانو که به خاطر هنر شیشه‌سازی معروف است.

بورانو که به خاطر توری بافی و همچنین خانه‌های رنگارنگ معروف است.

تورچلو که گفته می‌شود قدیمی‌ترین جزیره در این منطقه می‌باشد از نظر سکونت.

لیدو که دارای دوازده کیلومتر طول می‌باشد و به خاطر ساحل زیبا و آرامش معروف می‌باشد.

برای سفر به ونیز با بهترین تور اروپا سفر کنید تا لحظات بسیار خوب و عالی را برای خود و خانواده اتان یا دوستانتان رقم بزنید.

با کمترین هزینه به شهر ونیز بزرگترین و زیباترین شهر ایتالیا سفر کنید.