سفر به سنگاپور با تور آسیا

سنگاپور را بیشتر بشناسیم ؟

سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا به پایتختی شهر سنگاپور است و در شمال خط استوا قرار دارد. کشوری ثروتمند و مدرن است. مالزی و اندونزی همسایه‌های این کشور اند.
این کشور از سال ۱۸۲۴ تا ۱۹۶۳ میلادی، به غیر از سه سال در زمان جنگ جهانی دوم یکی از مستعمرات بریتانیا بود.

تاریخچه سنگاپور

در سال ۱۹۴۲ توسط ژاپن اشغال می‌شود. و نیروهای بریتانیایی مجبور به ترک آن شدند که این واقعه توسط وینستون چرچیل «بزرگترین شکست تاریخ بریتانیا» نامیده شد.
پس از پایان جنگ، در سال ۱۹۴۵ میلادی مجدداً توسط نیروهای بریتانیایی بازپس گرفته شد. هجده سال بعد در سال ۱۹۶۳ سنگاپور به عنوان عضوی از فدراسیون مالزی استقلال خود را از بریتانیا بدست آورد.
این کشور در نهایت دو سال بعد در سال ۱۹۶۵ از مالزی جدا شد و به جمهوری سنگاپور شکل گرفت.

این کشور با مساحت ۷۱۸ کیلومتر مربع کمی کوچکتر از بحرین است. این کشور که از تعدادی جزیره تشکیل شده، در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است.
یکی از ۳ کشور ،شهر مستقل کنونی در جهان است.  از زمان استقلال در سال ۱۹۶۵، به یکی از پر رونق‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و امروز یکی از پرترددترین بندرهای دنیاست.
این کشور از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است. اما اقتصاد آن که متکی بر بخش خدمات و صنعت است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده‌است.
به نحوی که هم‌اکنون چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا و سومین مرکز پالایش نفت در دنیا به شمار می‌آید. آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۳۴۰ میلی‌متر می‌رسد.

برای سفر به سنگاپور میتوانید با تور آسیا روشا گشت به راحتی و با ارزانترین قیمت سفر کنید و از لحظات خوش خود لذت کامل را ببرید.