سوالات متداول درمورد ویزای5 ساله مولتی کانادا

سوالات متداول درمورد ویزای مولتی کانادا که ممکن است ذهن هر خواننده ای را به خود درگیر کند در مطلب زیر به آن اشاره شده است :

ویزای طولانی مدت چندگانه کانادا چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

ویزای طولانی مدت مولتی یا Multiple-Entry نوعی از ویزاست که دارای دو خاصیت مهم زیر است:

به دارنده ویزا این اجازه را میدهد که به دفعات به کانادا تردد کند.از طریق کلیه مرز ها و در زمانهای مختلف ویزای مولتی کانادا تا یک ماه قبل از تاریخ ابطال گذرنامه فرد دارای اعتبار است.

از آنجا که گذرنامه های افراد ایرانی بطور معمول تا ۵ سال اعتبار دارند، چنین ویزایی عملا میتواند تا بیش از ۴ سال اعتبار داشته باشد.

با ویزای اقامت موقت چه مدت میتوان در کانادا ماند؟

ویزا های اقامت موقت معمولاً تا حداکثر شش ماه از تاریخ ورود اعتبار دارند. ولی افسران اداره مرزبانی یا اداره مهاجرت کانادا در هنگام ورود به خاک کانادا این اختیار را دارند که این مدت زمان را کاهش دهند.

در صورت چنین تصمیمی، مدت زمان مجاز اقامت شما در کانادا در درون گذرنامه‌ تان نوشته و مهر میشود.

آیا کار کردن در کانادا برای دارندگان ویزای توریستی مجاز است؟

کسانی که با ویزای اقامت موقت (توریستی یا ویزیتور) به کانادا می‌آیند، نمیتوانند در کانادا مشغول به کار شوند، زیرا کار کردن افراد خارجی در کانادا نیاز به مجوز کار دارد.

البته با ویزای توریستی کانادا میتوانید در بسیاری از دوره های آموزشی که طول مدت آن ها کمتر از شش ماه است شرکت کنید. مثلا میتوانید در کلاس زبان ثبت نام کنید یا دوره های چند روزه مدیریتی بگذرانید.

مسأله دیگر این است که چون در کانادا حضور فیزیکی دارید میتوانید مستقیم با کالج ها، دانشگاه ها یا کارفرمایان کانادایی ملاقات کنید و شانس خود را برای تحصیل یا کار در کانادا بسنجید یا مقدمات این فرصت ها را فراهم کنید.

آیا با ویزای توریستی (ویزیتور) میتوان در کانادا مشغول به تحصیل شد؟

کسانی که با ویزای اقامت موقت (توریستی یا ویزیتور) وارد کانادا میشوند، نمیتوانند در مؤسسات آموزش عالی تحصیل کنند.

تحصیل در کانادا نیاز به ویزای تحصیلی دارد که باید قبل از ورود به کانادا و در خارج از کانادا صادر شود. با این حال، برای دوره‌ هایی که طول آنها کمتر از شش ماه باشد، نیازی به ویزای تحصیلی نیست.

برای دریافت ویزای مولتی کانادا فوری بدون اتلاف وقت و با هزینه ی کم میتوانید با تیم آژانس گردشگری روشاگشت در ارتباط باشید تا بهترین خدمات را در زمینه ی ویزای شینگن کشورهای مختلف مثل هلند ، اسپانیا ، ایتالیا و .. دریافت کنید کافیست به قیمت خدمات ویزا مراجعه کنید.