• 02149127

ویزای توریستی ایران

شرایط اخذ ویزای ایران

  • اتباع بیشتر از ۱۰۰ کشور دنیا برای ورود به ایران نیاز به اخذ ویزا دارند. در صورتی که مهمانان شما از اتباع کشورهای سوریه، ترکیه، لبنان، جمهوری آذربایجان، گرجستان، بولیوی، ارمنستان، عمان و مصر هستند می‌توانند برای مدت زمان مشخصی، بدون آن‌ که نیاز به ویزا داشته باشند، به ایران سفر کنند.
  • اتباع کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس تنها زمانی امکان دریافت ویزای توریستی ایران را خواهند داشت که در قالب تور به ایران سفر کنند. لازم بذکر است که اتباع کشور آمریکا به غیر از الزام به سفر در قالب تور بایستی در تمام سفر همراه یکی از تور لیدرهای تایید شده از طرف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، وزارت خارجه و پلیس اتباع خارجی سفر کنند.

شرایط اخذ ویزای ایران

  • اتباع کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا، عراق، کلمبیا، اردن، سومالی، افغانستان، پاکستان و بنگلادش امکان دریافت ویزای فرودگاهی را ندارند و حتما برای اخذ ویزا می بایست به کنسولگری و یا سفارتخانه‌‌های ایران در کشور مربوطه اقدام کنند.شرایط اخذ ویزای ایران
  • شما می توانید با مراجعه حضوری به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدام به اخذ ویزا برای اتباع خارجی کنید، اما اگر از طریق یکی از آژانس های مسافرتی که دارای مجوز اخذ ویزای ایران هستند شرایط اخذ ویزای ایران اقدام به این کار کنید، از مراجعه به سازمان هایی مختلف معاف و همچنین مدت زمان صدور روادید تا حد قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت. 
  • در این روش یک دعوت نامه از سوی آژانس برای شخص دعوت شونده صادر می شود. در صورت موافقت دولت جمهوری اسلامی ایران به دریافت روادید، کد دعوتنامه از سوی آژانس به مسافر اعلام می گردد و شخص دعوت شونده با مراجعه به کنسولگری جمهوری اسلامی و ارائه این کد، می تواند ویزای خود را دریافت کند.

شرایط اخذ ویزای ایران

شرایط اخذ ویزای ایران

نکات مهم:

* محل اخذ روادید باید توسط میهمان مشخص شود.
* جهت ویزای گروهی اراِِیه دعوتنامه آژانس مسافرتی الزامی می باشد.
مدت زمان انجام مراحل اخذ دعوتنامه توریستی ایران  ۷ الی ۱۰ روز کاری می باشد.
* دولت جمهوری اسلامی ایران در صدور یا عدم صدور روادید اتباع خارجی مختار است.
* اقامت بیش از مدت تعیین شده در روادید کشور ایران خلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
* دارندگان روادید پس از ورود به خاک کشور ایران ملزم به رعایت قوانین و مقررات این کشور خواهند بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید! 

مشاوره رایگان

۰۲۱۴۹۱۲۷

۰۲۱۴۴۴۸۰۴۵۵   ۰۹۲۱۳۷۲۰۷۷۵

از تاریخ 2 فوریه 2020 مبلغ ورودی سفارت افراد بزرگسال ۲۰ یورو و کودکان ۵ یورو اضافه خواهد شد.