شهر جادویی تور اروپا (رم)

_رم Rome

وقتی نام تور اروپا به میان می آید کم تر کسی ست که نام رم در ذهنش تداعی نشود.

رُم پایتخت کشور ایتالیا، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور و با مساحت ۱۳۶۲۸۷ کیلومتر مربع، وسیع‌ترین شهرداری ایتالیا به حساب میاید.

رم شهر رویایی هفت تپه و لذت بردن از افسانه های تاریخی و زیبا مثل رُمولوس و رِموس، دو برادر دوقلو که برپایهٔ اسطوره‌های رومی بنیانگذار شهر رم بودند میباشد. افسانه ی این برادران به این صورت است که  ماده‌گرگی (گرگ کاپیتول) به آن ها شیر می‌دهد. وقتی که بزرگ میشوند و قدرت مند میشوند آمولیوس که عموی آن ها و قاتل پدرشان بوده را نابود می‌کنند. سپس ب برفراز تپهٔ پالاسیوم شهر رم میروند و رمولوس نخستین شاه رم به حکومت میرسد. اگر چه مورخان در مورد این افسانه ها تردید دارند، اما بیشتر گردشگران معتقدند که حسی جادویی در این شهر وجود دارد و آن را در منطقه واتیکان و یا کولوسئوم حس می کنند. بارها و بارها گردشگران تور اروپا این نیروی جادویی را حس کرده اند.

مهم‌ترین بخش این منطقه سبز توسط ویلاها و باغ‌های ایجاد شده توسط حکومت اشرافی ایتالیا جلب نظر می‌کند.در حالیکه اغلب بوستان‌های احاطه شده توسط ویلاها در خلال رونق ساختمان‌سازی در قرن نوزدهم از بین رفت.برخی آثار نیز از آن زمان بر جای مانده که برجسته‌ترین آن‌ها شامل ویلا بورگز ، ویلا ادا و ویلا دوریا پامفیلی است . همچنین ویلای شیارا روی تپه جانی کولو قرار دارد که دارای زمین بازی برای کودکان و یک ناحیه پیاده رو میباشد.

مکان های دیدنی رم در تور اروپا:

موزه واتیکان

این موزه در نزدیکی کلیسای سنت پیتر قرار دارد و یکی از بهترین موزه‌های دنیاست. مقبره‌ تمام پاپ‌های گذشته و کلیسای کوچک «سیستین» در این موزه قرار دارد. در کلیسای سیستین، به بالا که نگاه کنید،شاهکارهای میکل آنژ مانند آفرینش آدم، داستان زندگی حضرت موسی و حضرت عیسی را می‌بینید.

 فواره تروی 

این فواره که به چشمه‌ آرزوها شهرت دارد، در بین افسانه‌های قدیمی رمی جایگاه خاصی دارد. افسانه‌های قدیمی می‌گویند هر کس سکه‌ای در چشمه‌ آرزوها بیاندازد، باز هم گذرش به رم می‌افتد.

بنابراین اولین انتخاب گردشگران رم در تور اروپا ،فواره تروی است. بنای بسیار بزرگ و عظیم «پالازولی» با ستون‌های قطور را در رم مشاهده میکنید، که اسب‌ها و مجسمه‌های مرمری زیبایش، درست پشت فواره قرار گرفته است.

معبد پانتئون

 دست‌نخورده‌ترین ساختمانی که از رم باستان بر جای مانده معبد پانتئون است که نزدیک به ٢٠٠٠ سال قدمت دارد. این معبد آرامگاه بعضی از هنرمندان و نخبگان شهر از جمله رافائل نقاش و پادشاهان ایتالیا می باشد.

شهر جادویی تور اروپا (رم)