با تور اروپا به تست کردن غذاهای لذیذ اسپانیا که علاوه بر خوش مزه و خوش عطر بودن ، غذاهایی با ظاهر بسیار زیبا و تزیین های بسیار جالبی دارند بروید و از غذاهای لذیذ اسپانیا لذت ببرید.

اولین غذای لذیذ اسپانیا

تاپاس

رفتن به اسپانیا با تور اروپا و نخوردن تاپاس مانند این است که به پاریس بروید و از برج ایفل دیدن . تاپاس یک غذا نیست ، اسنک کوچکی است که اسپانیایی‌ها در هر ساعت از شبانه‌روز آن را می‌خورند. تاپاس در فرهنگ اسپانیا آن چنان آمیخته شده که حتی فعلی مرتبط با آن نیز وجود دارد.

 

غذاهای لذیذ اسپانیا

تورتیلا اسپانولا

با تور اروپا به میل کردن این املت اسپانیایی بسیار خوشمزه بروید مواد تشکیل دهنده آن  از سیب‌زمینی، تخم‌مرغ، پیاز، نمک و فلفل تهیه شده و رایج‌ترین غذای اسپانیایی حساب می‌شود. برای تهیه آن باید سیب‌زمینی را در تکه‌های درشت خرد کرده و در آب بریزید تا بجوشد. سپس آن‌ها را در روغن‌زیتون سرخ کنید تا نرم شود، اما نباید بسوزد. سیب‌زمینی‌ها را آبکشی کرده و با پیاز خردشده و تخم‌مرغ هم زده مخلوط کنید. سپس مواد را داخل تابه ریخته و بهتر است ازتابه سرامیک استفاده کنید. و سپس روی شعله بگذارید تا در ابتدا یک طرف و سپس طرف دیگر آن خوب سرخ شود. و این غذا بیشتر با نان گوجه که روی آن قرار می گیرد سرو می شود.  که حتما می توانید با تور اروپا این غذای خوشمزه را تست کنید.

سوپ گازپاچو

این سوپ  معروفترین و محبوب ترین سوپ سرد است سوپ گازپاچو که انواع مختلفی دارد از سبزیجات خام تشکیل میشود و بصورت سرد سِرو میگردد و مخصوص فصول گرم سال است ،پایه و ماده اولیه این سوپ گوجه فرنگی میباشد. و بسیار طعم و مزه ی خوبی دارد که با تور اروپا سفر کنید و این سوپ خوشمزه را امتحان کنید.

پائلا

این غذا همراه با برنج سرو می شود که والنسیا بر میگردد،سبزیجات و غذاهای دریایی  را همراه با برنج در یک ماهی‌تابه کم‌عمق  مخلوط میکنند و میپزند.  برنج تردی که در ته ماهی‌تابه قرار می‌گیرد، قسمت اصلی غذا را تشکیل می‌دهد.

و همچنین سه نوع پائیا در اسپانیا وجود دارد:

 پائیا والنسیا (برنج سفید، سبزیجات، مرغ، اردک، گوشت خرگوش، حلزون زمینی، لوبیا و ادویه)،

پائیا دریایی (برنج، غذای دریایی و چاشنی)

پائیای مخلوط (برنج، مرغ، غذای دریایی، سبزیجات، روغن‌زیتون، زعفران و ادویه).