فرهنگ ازدواج در اسپانیا :

اکثر عروس های اسپانیایی در مراسم ازدواجشان دسته گلی از شکوفه های نارنج را به دست میگیرند، دلیل آن هم این است که درختان بهار نارنج همزمان باهم میوه و شکوفه میدهد به همین دلیل مردم اسپانیا دسته گل شکوفه های نارنج را نمادی از خوشبختی و شادی میدانند.

فرهنگ ازدواج در اسپانیا به این صورت است که عروس های یک لباس ابریشم به رنگ مشکی به همراه تور بافت زیبا پوشیده و تور را روی صورتشان می اندازند. دامادان نیز یک پیراهنی که عروس خود را آن را گل دوزی کرده میپوشد!

اگر میخواهید در اسپانیا ازدواج کنید به این دو نکته توجه داشته باشید:

اگر دوست داماد تکه ای از کروات وی را ببرد او به زودی ازدواج خواهد کرد.

اگر عروس یک لباس آبی به تن داشته باشد وی ازدواج مبارکی خواهد داشت.

پیمان بستن در فرهنگ ازدواج اسپانیا

زمان عهد بستن عروس و داماد در کلیسا، قبل از عروسی داماد 13 سکه تهیه کرده و به نسانه حمایت آن را به عروس میدهد عروس نیز 13 سکه را داخل یک کیسه پارچه ای گذاشته و همراه خود به کلسیا می آورد.
نکته جالبی که حالا برایتان بازگو میکنیم این است که اگر یکی از دوستان داماد یک تکه از کروات داماد را با خود ببرد، نشانه آن است که او به زودی ازدواج میکند.

همینطور اگر عروس در مراسم عروسی لباس آبی رنگ پوشیده باشد به معنی خوشبخت شدن اوست. میهمانان نیز بعد از عهد عروس و داماد در کلیسا، رقص معروف و سنتی Sequidillas manchegas را انجام میدهند.

این رقص بین توریست ها و گردشگران تور اسپانیا بسیار معروف بوده و میتواندچند دقیقه ای سرگرمتان کند.با ما به تور اروپا سفر کنید تا این فرهنگ ها را از نزدیک ببینیم.

برای دیدن جاذبه های گردشگری و همچنین آشنایی با فرهنگ مردم اسپانیا سفر با تور اروپا – روشاگشت را به شما توصیه میکنیم. اطلاعات لازم برای اخد ویزای شینگن اسپانیا را از روشاگشت بخواهید.