فستیوال های اسپانیایی که شما را شیفته خود خواهد کرد

سفر ،نیاز طبیعی انسان ها بوده و در قرآن هم به سیر و سفر سفارش بسیاری شده است. همه ما یکی از مجکم ترین دلایل سفری که داریم ، برطرف شدن روزمرگی و حال و هوای ماست.
پس چه بهتر است قبل از سفر خود را با جشن های مردم آن کشور هماهنگ کنیم تا با شادی آن ها شادی کنیم.
مطلب امروز ما در رابطه با فستیوال ها و جشن های اسپانیاییست. با روشاگشت همراه باشید:

 

فستیوال های اسپانیایی : فستیوال سن فرمین

فستیوال های اسپانیایی : فستیوال سن فرمین

 

فستیوال سن فرمین در حقیقت همان مراسم گاوبازی معروف اسپانیایی است. مراسمی که هر ساله باعث میشود هزاران نفر از همه جای دنیا دنیا در تاریخ ۶ تا ۱۴ ماه جولای برای تماشای آن به شهر پامپلونا سفر کنند.
مردم نیز برای روز ها و ساعتها در این منطقه جمع میشوند و به طبل زنی و شادی میپردازند. در روز های برگزاری جشن هر روز ۸ صبح نزدیک به ۱۲ گاو و گوساله در انبوه جمعیت رها میشود و مردم شروع به فرار میکنند!

فستیوال های اسپانیایی : جشن گوجه فرنگی

فستیوال های اسپانیایی : جشن گوجه فرنگی

سیاری از اسپانیایی ها آخرین چهارشنبه ماه آگوست را در شهری بنام بانول سر میکنند. مردم در این مراسم با لباسهای روشن شرکت میکنند و هر کسی هم نخواهد شرکت کند با پرتاب گوجه فرنگی بیشتر روبرو میشود! شاید باورتان نشود اما در این روز سیلی از گوجه فرنگی در شهر راه می افتد، چیزی حدود صدتن گوجه!
شما هم میتوانید تور اروپا به مقصد اسپانیا خود را همزمان با این کشور بردارید و گوجه فرنگی بازی کنید!

فستیوال های اسپانیایی : آتش بازی سنت جان

فستیوال های اسپانیایی : آتش بازی سنت جان

در اکثر روستا های اسپانیا نیز جشن آتش بازی بنام سنت جان سالانه از روز ۱۹ تا ۲۴ ماه ژوئن برگزار میشود. مردم با درست کردن آتش و پریدن از آن ها این سنت را جشن میگیرند. دقیقا مثل همان چهارشنبه سوری خودمان!
پس اگر در ۱۹ تا ۲۴ ماه ژوئن با تور اروپا راهی اسپانیا شدید ، بدانید که یک چهارشنبه اسپانیایی در انتظار شماست!

 

فستیوال های اسپانیایی : سمانا سنتا

فستیوال های اسپانیایی : فستیوال سن فرمین

سمانا سنتا نام اسپانیایی برای عید پاک است. اعضای کلیسا های محلی با تزئینات زیبا کلیسا را مزین می کنند شور متولد شدن مسیح را به مردم شهر منتقل می کنند. مسافران تور اروپا از دیدن کلیسا هیجان زده می شوند. اگر چه سویل و مالاگا معروفترین شهر ها برای برگزاری جشنواره سماناسنتا هستند، شهر های ویلادولید و لئون در کستیله-لئون هم مهم هستند.