ایتالیا با فستیوال‌هایش شناخته می‌شود و بسیاری از توریست‌ها برای تجربه از فرهنگ ایتالیایی در این مراسم شرکت می‌کنند. گاهی وقت‌ها گفته می‌شود روزهای معمولی در تقویم از روزهای مصادف با فستیوال‌ها کمتر هستند.

هر فستیوالی در ایتالیا سنتی طولانی و ریشه در رویدادی تاریخی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در گذشته دارد. اگر تصمیم گرفتید در مدت تور ایتالیا به این فستیوال‌ها بروید شرکت در آن‌ها را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

فستیوال و کارناول های ایتالیا

 

دلایل مذهبی ،سنتی و فرهنگی،هزاران فستیوال در ایتالیا وجود داردو بعضی مواقع به طور غیر منتظره‌ای بهترین‌ هایشان آن‌هایی هستندکه در شهرهای کوچک برگزار می‌شوند.

شاید شایع‌ ترین رویداد محلی در ایتالیا دسته‌روی‌های مذهبی (حرکت‌های دسته جمعی مردم در خیابان‌ها) است. آدینه مقدس در بسیاری از مناطق ایتالیا، مخصوصا در جنوب کشورگرامی داشته می‌شود.

در این مراسم مدل‌هایی از مسیح به صلیب کشیده شده با همراهی اشخاصی که ردای سفید و کلاه به تن دارند و در حال خواندن سرودهای مذهبی مربوط به توبه هستند، در خیابان‌های شهر گردانده می‌شوند.

با کاهش معقدین مذهب کاتولیک ایتالیا، در چند دهه گذشته سفرهای زیارتی در حال زیاد شدن بوده‌اند.

بیشتر فستیوال‌ها بزرگداشت سنت‌های محلی هستند. مسابقات قرون وسطایی مانند مسابقه اسب‌سواری در سیه‌نا بین گروه‌های شرکت‌کننده بسیار محبوب بوده در حالی که در شهرهای دیگر مسابقاتی مانند تیر و کمان و دوئل شوالیه‌ها روی اسب متداولند.

صدها فستیوال غذا در ایتالیا وجود دارد و هر منطقه جشن مختص به خودش را دارد. در تابستان و پاییز اگر با  تور ایتالیا سفر کردید به دفاتر توریستی سر بزنید و اطلاعات این فستیوال‌ها را از آن‌ها بگیرید.

برخی از بهترین فستیوال‌های ایتالیا

اگر چه فستیوال Epiphany و Befana امروزه به عنوان یک جشن ملی شناخته می‌شود، با این حال هیچ جا غیر از رم نمی‌توانید روح این فستیوال را درک کنید.

بر اساس سنت‌های مسیحیت این فستیوال در روز دوازدهم کریسمس، وقتی که بچه‌ها آمدن ساحره مقدس Befana را جشن می‌گیرند برگزار می‌شود.

در واتیکان این فستیوال حال و هوای دیگری دارد. هزاران نفر با لباس‌های قرون وسطایی در خیابان‌ها حاضر شده و به سمت واتیکان حرکت می‌کنند. این فستیوال یکی از مهمترین فستیوال‌های ایتالیا است.

در کنار اهمیت سیاسی رم، تاثیر فرهنگی و ثروت ونیز به خوبی در دوره‌های مختلف تاریخی شناخته شده است و فستیوال رژه قایق Festa Della Sensa شاهدی قوی برای آن است.

ونیز همیشه برای فضای رمانتیکش برای تازه عروس‌ها و دامادها و عاشقان تفریح مشهور بوده است.

ولی هیچ مناسبت بهتری برای دیدن این شهر زیبا و رمانتیک غیر از فستیوال Fiesta di San Marco در ۲۵ آوریل وجود ندارد. این فستیوال بزرگداشت قدیس محافظ ونیز است.

در طول این فستیوال مردان ونیزی به عشقشان رز قرمز می‌دهند. در این روز فرخنده، بودن در میدان سینت مارک همراه با عشق زندگیتان تا ابد در یادتان خواهند ماند.

برای داشتن یک سفر به یاد ماندنی همراه با مشاهده جشن های مختلف میتوانید با بهترین تور اروپا ، سفر کنید و بهترین اوقات را بگذرانید و  همچنین میتوانید برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا با ما در ارتباط باشید.