قوانین عجیب راجب غذا خوردن در اروپا که جالبه بدونی !

با اینکه همه جای دنیا همه غذا می خورند، قوانین غذا خوردن متفاوت است.
ولی باید بدانیم هرجایی که می رویم، بهترین راه برقراری ارتباط با محلی های آن شهر، به اشتراک گذاشتن غذاست. قبل از اینکه سفرت با تور اروپا شروع کنی، به قوانین غذا خوردن در کشور های مختلف اروپا نگاهی بنداز.

در اسپانیا با سوپ آب ننوش !

آب نوشیدن در اسپانیا کاملا قابل قبول است ولی نوشیدن آن با برخی از غذاها  اصلا سفارش نمی شود، به خصوص نزد نسل های قدیمی تر و سنتی تر. سنت ها از شما انتظار دارند که با اکتاپوس و یا سوپ آب ننوشید، چرا که ترکیب آنها باعث معده درد می شود. اگر هم واقعا تشنه هستید اصلا نگران نباشید، می توانید از شراب و یا نوشیدنی های غیر الکلی دیگر استفاده کنید.

 

در فرانسه نان خود را مستقیما روی میز قرار دهید

برعکس خیلی کشورهای دیگر نان در فرانسه باید مستقیما روی میز قرار بگیرد: بدون هیچ بشقابی، و باید در بالا و سمت راست باشد. خیلی مهم است که بدانید وقتی در فرانسه غذا به اشتراک می گذارید، نباید نان را به عنوان پیش غذا استفاده کنید. نکته ی آخر اینکه نباید نان را گاز بزنید، بلکه باید با دستتان آن را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید.

 

در ایتالیا پنیر اضافه درخواست نکنید !

در خیلی از رستوران های خارج از ایتالیا گارسون ها دائما در سالن می چرخند و به شما پیشنهاد پنیر اضافه برای پاستا و یا پیتزا می دهند، ولی در ایتالیا اصلا قابل قبول نیست که غذای خود را غرق در پارمیزان کنی.
یکی از دلایل آن این است خیلی از غذاهایی که در خارج از ایتالیا با پنیر پارمیزان درست می شوند، در ایتالیا با پنیر پکورینو تهیه می شوند، و دلیل دیگر اینکه وقتی درخواست پنیر بیشتری می کنی، اینطور به نظر می رسد که قصد داری طعم اصلی غذا را پنهان کنی. هرکاری که می کنی، حداقل مرتکب این گناه نشو که همراه غذای دریایی پنیر درخواست کنی.

 

قوانین عجیب غذا خوردن در اروپا

در آلمان و فرانسه کاهو را تا کن ولی نبر

مهم نیست که تکه های کاهوی سالاد فرانسوی و آلمانی ات چقدر بزرگند، قانون تا کردن و نبریدن همیشه یادت باشه. تکه کردن کاهو ممکن است نظری منفی برروی آماده سازی سالاد تلقی شود.

در روسیه نان هدر نده

در بیشتر کشورهای اروپا هدر دادن نان بد تلقی می شود چون نان عضو مقدس سفره است. ولی در روسیه مهم است که حواست به مقدار نان مصرفی خود باشد، چون عواقب زیاده روی در خوردن نان ترسناک است. آنها بر این باورند که مقدار نانی که در طول دوران زندگی مصرف می کنند بر جهنم و بهشت رفتنشان تأثیر دارد.

در دانمارک هیچوقت تمام کننده ی غذای به اشتراک گذاشته شده نباش

 رسم و رسوم دانمارکی ها اینطور است که تکه های آخر غذای به اشتراک گذاشته شده به طور مساوی بین دو طرف تقسیم می شود تا جایی که فقط خرده های آن باقی بماند.

برای اینکه از سفرت بیشترین لذت رو ببری میتونی با گرفتن ویزای کشورهایی که در متن ذکر شد مثلا اسپانیا ، ایتالیا و .. با روشاگشت در ارتباط باشی و برای رزرو و ثبت تورهای نوروزی ۹۸ سریعتر اقدام کن تا دیر نشده !