موزه پرادو یک موزه و گالری هنر است که در مادرید واقع شده است و این موزه از برجسته ترین موزه های جهان در سده ۱۲ تا ۱۹ می باشد .این موزه به عنوان موزه نقاشی و مجسمه تاسیس شده است که در حال حاضر دارای یک کلکسیون مهم و بزرگی که شامل ۵۰۰۰ هزار تابلوی نقاشی ، بیش از ۲۰۰۰ تصویر چاپی با بیش از ۱۰۰۰ عدد سکه و نشان را در خود جایی داده است . موزه پرادو یکی از پربازدیدترین موزه های شهر مادرید است و کامل ترین کلکسیون آثار نقاشی این کشور به حساب می آید .

موزه پرادو یکی از برجسته ترین موزه های جهان

موزه پرداو برای اولین بار در سال ۱۸۱۹ افتتاح شد که نامش نام محله ای است که در آن قرار گرفته است . در این محله باغ های وجود داشته که به آن پرادو یا علفزار میگفتند .
وسعت این مجموعه داخل موزه بسیار حیرت آور است و قبل از بازدید باید تعدادی از آثار را در ذهن داشته باشید تا بتوانید با اعماق وجود بر روی آنها تمرکز کنید . تعدادی از آثار موجود در موزه پرادو میتوان به این مواد اشاره کرد : مصلوب کردن مسیح اثر خوان فلاندس ،نجیب زاده با دستی بر روی شانه اش اثر ال گرگو ، ندیمه ها اثر ولاسکز ، رویای یعقوب اثر خوزه دریبرا و ….

موزه پرادو یکی از برجسته ترین موزه های جهان

شاید معروفترین اثر در موزه را تابلوی معروف ندیمه ها که اثر ولاسکز است دانست .
با در نظر داشتن وسعت مجموعه میتوان به راحتی ادعا کرد که این موزه ارزش چند برابر بازدید را دارد که این به دلیل زیبایی فوق العاده و آثار متنوع آن می باشد .

موزه پرادو یکی از برجسته ترین موزه های جهان

برای سفر به اروپا موزه پرادو اسپانیا را فراموش نکنید و آنرا را در لیست بازدید های خود قرار دهید ، این سفر به یاد ماندنی را با تور اروپای روشاگشت تجریه کنید .

با تور اروپای روشاگشت بهترین سفر را برای خود رقم زده و از آثار تاریخی اسپانیا به خصوص موزه پرادو  آن دیدن فرمایید .

راه های ارتباطی ما: