میوه های اروپایی بسیار خوشمزه و لذیذ هستند ، که در مطلب زیر به چند مدل از این میوه های اروپایی اشاره می کنم :

کلم رومی

این سبزی عجیب همان گل کلم است، اما با شکل های منظم تر که باعث میشود آدم به جای خوردن، بیشتر آن را نگاه کند.کلم رومی اولین بار در ایتالیا دیده شده و مزه اش کمی ترد تر از گل کلم معمولی هست.

میوه های اروپایی
 

پپینو دولچه

پپینو کلمه‌ای اسپانیایی به معنای خیار است، این میوه به نام پپینو انگلیسی یا ملون گلابی نیز شناخته میشود. پپینو دلچه (Pepino Dulce) میوه‌ای متعلق به بوته‌ی سولانوم ماریکاتوم (Solanum muricatum) است که به خانواده‌ی بادمجان تعلق دارد؛ بنابراین پپینو دلچه از خانواده‌ی گوجه‌ها و ‎بادمجان‌ها است. همچنین با نام پپینو ملون یا ملون گلابی نیز شناخته میشود و طعمی شبیه خیار، خربزه و طالبی دارد. اندازه، شکل و رنگ این میوه با توجه به مدل های مختلف کشت متغیر میباشد . پپینو معمولا به رنگ زرد روشن (یا سبز مایل به زرد) با رگه‌های تیره دیده میشود. این میوه ممکن است ظاهری بیضی‌شکل داشته باشند. گوشت زرد رنگ پپینو شیرین و آبدار است و دانه‌هایی ریز و قابل‌خوردن دارد.

 

میوه های اروپایی
 

سیب گلی

این میوه، سیب گلی (apple rose/ rose plum) نام گرفته، اما از خانواده‌ی سیب و یا گل رز نیست. حتی ظاهر، طعم و بافت آن نیز متفاوت است. معمولا از چهار گونه از طبقه‌ی سیزیگیوم میوه‌ای تولید می‌شود که سیب گلی نام دارد. این میوه پوستی نازک و چرب و گوشتی آبدار دارد. این میوه معمولا به‌صورت تازه مصرف میشود اما در سالاد و ترشی نیز کاربرد دارد. سیب گلی حجم آبی قابل‌ مقایسه با نسبت حجم آب هندوانه دارد.

میوه های اروپایی
 

آووکادا

آووکادا اولین بار در آمریکای مرکزی و به ویژه در کشور مکزیک به عمل آمد. پس تعجب برانگیز نیست که سس گوآکاموله (سسی با پایه آووکادو) در بیشتر غذاهای مکزیکی استفاده می شود. در برزیل و یا چند تا از کشورهای جنوب شرقی آسیا معمولا از آووکادو در نوشیدنی اسموتی و میلک شیک استفاده میکنند. با اینکه آمریکای مرکزی و جنوبی همچنان از تولید کننده های اصلی آووکادو هستند اندونزی هم به آن کشورها اضافه شده است. آووکادو به دلیل چربی بالایی که دارد از میوه های محبوب رژیم غذایی گیاه خواری است.

 

میوه های اروپایی
 

با تور اروپا ، ارزانترین تور میتوانید سفر کنید و از میوه های اروپایی خوشمزه بخورید و  از طعم لذیذ آن لذت ببرید. روشا گشت بدون اتلاف وقت و با کمترین هزینه میتواند بهترین سفر را برای شما رقم بزند ، برای مشاوره رایگان میتوانید با مشاوران با تجربه ی روشا گشت در تماس باشید .