ویزای شینگن چیست ؟

 

ویزای شینگن چیست ؟ حتما این سوال برای شما هم پیش آمده است که چرا همه جا از ویزای شینگن حرف می زنند. روشاگشت در این نوشتار اطلاعات جامعی در مورد ویزای شینگن برای شما عزیزان آماده کرده است .با ما همراه باشید .
در حدود سی سال پیش تعدادی از کشورهای اروپایی قراردادی بستند مبنی بر اینکه اتباع این کشورهای اروپایی برای رفت و آمد به گرفتن ویزا نیازی نداشته باشند. بدین طریق بسیاری از مشکلات رفت و آمد بین کشورهای اروپایی حل میشد .
کشورهایی که در این قرارداد شرکت داشتند ۲۶ کشور بودند و نتیجه نهایی قرارداد ویزای شینگن است .
نحوه ی استفاده از ویزای شینگن به این صورت است که اگر آن را در اختیار داشته باشید دیگر نیازی به ویزای اختصاصی هر کشور ندارید و تنها از ویزای شینگن برای رفت و آمد بین ۲۶ کشور اروپایی استفاده می کنید .

 

ویزای شینگن چیست ؟

 

ویزای شینگن برای مدت زمانی محدود قابل استفاده است که این مدت زمان معمولا سه ماهه می باشد .همچنین ویزای شینگن انواع مختلفی نیز دارد که برای هدف های گوناگون در نظر گرفته شده است .
بیست و شش کشور اروپایی که از ویزای شینگن پشتیبانی می کنند بدین شرح هستند :سوئد، فرانسه ،اسپانیا،ایتالیا، آلمان، بلژیک، نروژ، دانمارک، پرتغال، اتریش، چک، یونان، لیختن اشتاین، اسلوانی، سوئیس، استونی، اسلواکی، چک، مالت، فنلاند، دانمارک، لوکزامبورگ، سوئد، لیتوانی، لتونی.
پس از صدور ویزای شینگن نوع ویزا به صورت حروف A,B,C,D درون آن درج می شود .ویزای نوع C ویزای توریستی است که بیشترین درخواست ایرانی ها این نوع ویزای شینگن می باشد .

برای دریافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با ویزای شینگن و یا اخذ ویزای شینگن با روشاگشت تماس بگیرید .

راه های ارتباطی ما: