وقتی صحبت از شهرهای کوچک شگفت انگیز ایتالیا می‌شود، کوچک به معنای شگفت‌انگیز است. اگرچه ممکن است شهرهای کوچک فاقد تسهیلات و نسبت به شهرهای بزرگ از تعداد قابل توجهی بخش‌های تاریخی برخوردار نباشند، آن‌ها با چشم‌اندازهای خیره کننده مشرف به آب کاستلمولا (Castelmola)، مزارع نیوه (Neive) که با گل‌های رنگارنگ آذین شده‌اند و دهکده‌هایی که در مجاورت قله‌های فرسایش یافته مانند Civita di Bagnoregio واقع شده‌اند این کمبود را دو چندان برابر جبران کرده‌اند.

بازدید از کاستلمولا با تور اروپا

کاستلمولا شهری کوچک واقع در سیسیل (Sicily) است. اگرچه این دهکده به تائورمینا (Taormina) که مقصدی محبوب در میان گردشگران تور اروپا است مشرف است، گردشگران سیسیلی کمتری را به سمت خود جذب می‌کند. بالا رفتن از بلندی‌های کاستلمولا کار دشواری است، پس زمانی که به بالای آن رسیدید با یک نوشیدنی دل چسب از خود پذیرایی کنید.

بازدید از کورتینا دی آمپزو با تور اروپا

اگر علاقه به ورزش‌های زمستانه دارید، کورتینا دی آمپزو مقصدی مطلوب برایتان خواهد بود. این شهر که در منطقه دولومیت در کوه‌های آلپ واقع شده است. کورتینا دی آمپزو در سال ۱۹۶۶ میزبان المپیک زمستانه بود. این دهکده آلپی از اواخر قرن نوزدهم هجری مقصدی محبوب در میان گردشگران تور ایتالیا بوده است.

بازدید از سن لئو با تور اروپا

 این دهکده بواسطه این قلعه که بر فراز صخره‌ای پر شیب قرار گرفته است مشهور شده است. گردشگران تور ایتالیا در سفر به سن لئو که به عنوان یکی از زیباترین دهکده‌های ایتالیا معرفی شده است، نباید بازدید از کلیسای محلی قرن هفتمی را که در پیازا دانته واقع شده و کاتدرال سن لئو که به سبک رومیان ساخته شده است را از دست بدهند.

بازدید از نیوه با تور اروپا

نیوه در ناحیه پیدمونت  واقع شده است و به عنوان یکی از دوست داشتنی‌ترین دهکده‌ها در ایتالیا معرفی شده است. خیابان‌های باریک سنگفرش شده، معماری قرون وسطی‌ای و گل‌های رنگارنگی که بر دیوراهای سنگی کلبه‌هایی عجیب و جالب روییده‌اند از جاذبه‌های این شهر کوچک به شمار می‌روند. عمده گردشگران تور ایتالیا از نیوه به واسطه جذابیت‌های ظاهریش بازدید نمی‌کنند بلکه برای امتحان کردن نوشیدنی‌های منحصربفردش به این محل می‌آیند.

بازدید از بوزا با تور اروپا

زیبایی این شهر بواسطه قایق‌های ماهیگری دو چندان شده است. این در حالی است که در گذشته منبع اصلی درآمدی این شهر، دباغی بوده است. قدم زدن در میان شهر روشی لذت بخش برای وقت گذراندن است. پیاده‌روی به سمت بقایای قلعه‌ تحسین برانگیز شهر، دیدی وسیع از منظره شهر را به دست می‌دهد.

بازدید از آلبروبلو با تور اروپا

آلبروبلو که در بخش جنوبی ایتالیا واقع شده است از بسیاری از شهرهای کوچک ایتالیا بزرگتر و جوان‌تر است. چرا که بسیاری از این شهرهای کوچک به عصر امپراطوری رومیان باز می‌گردد. معماری سازه‌های این شهر به سبک ترولی است. ساختمان‌های آلبروبلو سقف‌هایی مخروطی شکل دارند که نوکشان به رنگ سفید است.

بازدید از کاستلمتزانو با تور اروپا

کاستلمتزانو واقع در بخش جنوبی ایتالیا از دیگر مکان‌های زیبا است که به عنوان یکی از زیباتریین شهرهای کوچک ایتالیا شناخته می‌شود. از آنجایی که  این شهر با کوه‌هایی که به خوبی امکان پناه گرفتن را بدست می‌دهند احاطه شده استگردشگران تور ایتالیا برای تفریح با زیپ لاین در میان کوه‌ها شب هنگام به این محل می‌آیند.

بازدید از مالسسین با تور اروپا

 این محل با برج قرون وسطی‌ای که از سنگ‌های سفید ساخته شده است شاخص شده و یک آرامگاه اتروسکانی نیز در میان  دیوارهای آن ساخته شده است.

بازدید از کاستل‌لوچو  با تور اروپا

کاستل‌لوچو دهکده‌ای کوچک با جمعیتی کمتر از ۲۰۰ نفر، مرتفع‌ترین دهکده در ناحیه کوهستانی آپنینی واقع در ناحیه آمبریا است.  روزهای جشن Florita در سومین یا آخرین یکشنبه‌های ماه ژوئن برگزار می‌شوند.

بازدید از پیتیلیانو با تور اروپا

 جاذبه‌هایی که گردشگران تور اروپا نباید بازدید از آن را از دست دهند آبراه مدیچی با فواره هفت شیره آن است.

بازدید از پوزیتانو با تور اروپا

گردشگران تور ایتالیا اگر قصد بازدید از پوزیتانو را دارند، باید خود رابرای مناظر بسیار زیبا و مسحور کننده آن آماده کنند. این دهکده کوچکبر تپه‌ای در بالای ناحیه ساحلی آمالفی واقع شده است.پوزیتانو در فیلم‌ها متعددی نمایش داده شده است و میزبان جشنواره بین‌المللی کارتون است.

بازدید از سیویتا دی بنیورجو با تور اروپا

این محل که در حدود ۲۵۰۰ سال پیش توسط اتروسکان‌ها تأسیس شد،بر فراز قله‌ای واقع شده است و به شدت در معرض وزش شدید باد وفرسایش قرار دارد. با این وجود این بخش تعدادی مناظر زیبا و دلفریبرا از این ارتفاع در معرض نمایش می‌گذارد. این شهر زیبا، از خیابان‌هایسنگ فرش شده‌اش تا طاق‌نماهایی که با پیچک‌ها پوشیده شده‌اند و قدمتشان به قرن‌ها پیش باز می‌گردد، تماماً حال و هوایی قرون وسطی‌ ای دارد.

بازدید از مانارولا با تور اروپا

مانارولا که در شمال ایتالیا واقع شده است، یکی از شهرهای کوچکسینکو تره است و این امر چیزی از ارزشش برای بازدید شدن کم نمی‌کند.مانارولا شهر ساحلی بسیار زیبایی است و معنای اسمش “چرخ بزرگ” استکه به چرخ آسیابی که در آن قرار دارد اشاره می‌کند.

برای بازدید از شهر های کوچک کشور ایتالیا میتوانید با بهترین تور ایتالیا و دریافت ویزای شینگن ایتالیا ، روشاگشت سفر کنید و از گذراندن وقت خود در این شهر های پر از تاریخ و قدمت میتوانید با روشاگشت در ارتباط باشید.