کاخ توپقانی واقع در استانبول که سلطان محمد فاتح 1959 دستور ساخت این قصر را داد و کار ساختن آن تا 1459 به پایان رسید .

از قصرهای معروف امپراتوری عثمانی و از دیدنی های استانبول ، کاخ توپقاپی یا کاخ توپکاپی ست .

این قصر بین شاخ طلایی و دریای مرمره استانبول واقع شده و چشم‌اندازی بسیار عالی به تنگه بسفر دارد . امروز قصر توپقاپی به موزه تبدیل شده‌است و از جذاب‌ترین جاذبه‌های توریستی ترکیه‌ است. در موزه کاخ توپقانی بسیاری از آثار ادبی و هنری ایران نیز نگاهداشته می‌شود. در این موزه آثاری همچون لباس پیامبر اسلام، شمشیرهای مختلف او، دندان، مو، کفش او و … نگهداری می‌شده است .

کاخ توپقانی در ترکیه

کاخ توپقانی در طول قرن ها، با بازسازی بزرگ پس از زلزله 1509 و آتش سوزی 1665، گسترش یافت. مجتمع قصر شامل چهار حیاط اصلی و بسیاری از ساختمان های کوچکتر است. اعضای زن خانواده سلطان در حرم زندگی می کردند و مقامات دولتی پیشرو، از جمله وزیر بزرگ، جلسات را در ساختمان شورای امپراتوری برگزار کردند.

پس از قرن هفدهم، توپقانی به تدریج اهمیت خود را از دست داد. سلطان آن دوره ترجیح داد که زمان بیشتری را در کاخ های جدید خود در کنار بسفر برگزار کند.

کاخ توپقانی در ترکیه

پس از پایان امپراطوری عثمانی در سال 1923، توپقانی با فرمان حکومتی به موزه تبدیل شد. در موزه همچنین آثاری مانند لباس عثمانی، سلاح، زره، مینیاتوری، آثار مذهبی و نسخه های خطی روشن مانند نسخه ی توپکاپی وجود دارد . این مجموعه توسط مقامات وزارتخانه و همچنین نگهبانان مسلح ارتش ترکیه محافظت می شود.

کاخ توپقانی در ترکیه

با قدم زدن درکاخ توپقانی از زیبای های آن لذت برده و از آثار تاریخی آن دیدن فرمایید و این لذت را با تور اروپای روشاگشت قسمت کنید .

وقتی با تور اروپای روشاگشت مسافرت کردید مطمئن باشید که از سفر خود نهایت لذت را می برید .

راه های ارتباطی ما: