همراه با کریسمس به کجا سفر کنیم ؟

یکی از جاذبه های توریستی فصلی، جشن کریسمس است که در برخی نقاط جهان بسیار باشکوه تر و زیبا تر از دیگر شهرها برگزار میشود.

 زیبایی های کریسمس در اروپا
کریسمس در اروپا و همه جای جهان با زرق و برق و درختان کاج تزیین شده و گوی‌ های رنگین شیشه ای و خرید شیرینی و خوراکی همراه است. بسیاری شهر های دیگر هم در این مطلب میتوان نام برد که شاید حتی از نظر شما زیبا  تر از شهر های بالا باشند. با تور اروپا میتوانید همزمان با کریسمس بهترین سفر ها را داشته باشید.

کریسمس به کجا سفر کنیم ؟

کریسمس به کجا سفر کنیم ؟ : مکزیک

برای جشن کریسمس در کشور مکزیک بوقلمون را به‌ صورت شکلاتی و تلخ میخورند. آن‌ ها این جشن را بزرگ و باشکوه برگزار میکنند و هر خانواده ماکتی از محل تولد حضرت مسیح را میسازد و در کنار درخت کاج تزئین شده میگذارد. مکزیک در زمان کریسمس یکی از سفر های محبوب مسافران تور اروپا میباشد.

کریسمس به کجا سفر کنیم ؟ : برزیل

در برزیل مردم باید شب کریسمس بیرون از خانه و در میدان‌ های اصلی شهر حضور داشته باشند. آن‌ ها مجسمه‌ هایی از حضرت مریم و حضرت مسیح را میسازند و آهنگ‌ های محلی و شاد سر میدهند؛ همچنین در پایان مراسم انواع شیرینی‌ های محلی را بهم تعارف میکنند و سال نوی میلادی را تبریک میگویند.

کریسمس به کجا سفر کنیم ؟ : رم

همان طور که حتما میدانید قلب کلیسای کاتولیک ها درست در شهر رم و کوچک ترین کشور جهان، یعنی واتیکان قرار دارد. بنابراین با انتخاب رم بعنوان مقصد کریسمسی خود، در واقع به دل مراسم و جشن های مسیحی ها پا گذاشته اید.  در کوچه و خیابان های رم میتوانید بساط شاه بلوط بوداده و مغاره را ببینید. مغاره نوعی بازسازی ولادت حضرت مسیح است که مسیحیان به آن اعتقاد بسیاری دارند.

کریسمس به کجا سفر کنیم ؟ : فنلاند

برای اهالی کشور فنلاند، منطقه ای که در مدار قطبی شمال واقع شده و مرز فرهنگی در اروپای شمالی بشمار میرود، یعنی لاپ‌لَند مرکز اصلی جشن کریسمس است. کودکان در این منطقه با کمک ماما نوئل به پخت کوکی های نان زنجبیلی میپردازند و لیست آرزوهای خود را طبق سنت مینویسند. برای سفر به این منطقه از تور اروپا روشاگشت کمک بگیرید.