یک بهار در ایتالیا یک عمر خاطره !

ایتالیا، سرزمین آثار معماری خیره‌ کننده و غذا های لذیذ، دنیایی پر از تنوع و شور و هیجان است. کشوری که هر گردشگری در فهرست مقصد های محبوب خود دارد و بعد از سفر اول، برای برگشتن به آن لحظه‌ شماری می‌ کند.

سفر در ماه های بهاری به ایتالیا چگونه خواهد بود؟

یک بهار در ایتالیا در ماه آوریل:

عید پاک بزرگ‌ ترین جشن ایتالیا به شمار می‌ رود. در نقطه مرکزی رم، پاپ به اجرای مراسم‌ های مذهبی در کولوسئوم پرداخته و همچنین مراسم عشای ربانی سنتی در یکشنبه پاک هم برگزار می‌ شود. تقریباً تمام شهرها برای خودشان رژه دارند و لباس‌ های سنتی می‌ پوشند. این جشن یک عامل جذب گردشگران تور اروپا به ایتالیا محسوب میشود.

یک بهار در ایتالیا در ماه می: 

می متعادل‌ ترین آب و هوا در ایتالیا را دارد. در این ماه بخاطر اینکه بین عید پاک و تابستان قرار گرفته، هنوز هم قیمت‌ های مناسبی را پیدا خواهید کرد. «جیرو دیتالیا» (Giro d’Italia) یا همان مسابقه سالانه دوچرخه سواری که در مدت زمان سه هفته‌ ای در کشور برپا می‌شود در این ماه است.
از میان دیگر فستیوال‌ ها می‌ توانیم به فستیوال گل در «نوتو» (Noto) و «کورسا دی چری» (Corsa dei Ceri) یا مسابقه شمع‌ ها در «اومبریا» (Umbria) اشاره کنیم. این جشن از سال ۱۱۶۰ هر سال در اینجا برگزار می‌شود.

یک بهار در ایتالیا در ماه ژوئن: 

فصل گردشگری تور اروپا ایتالیا در ماه ژوئن اوج می‌ گیرد زیرا دیدنی‌ ها و جاذبه‌ ها رو به شلوغی می‌ روند. مسافران تور اروپا ایتالیا می‌ توانند با سفری به سواحل بکر جنوب از این شلوغی و گرمی فرار کنند یا به سراغ تپه‌ های خنک و آرام توسکان و حوالی اومبریا بروند.
مسابقه سالانه فلورانس بنام «کالچو استوریکو» (Calcio Storico) که به قرن شانزدهم باز می‌ گردد نیز در این ماه برگزار شده و در ونیز هم انبوهی از قایق‌ ها، کانو‌ و کایاک‌ ها برای مسابقه ۳۰ کیلومتری «وگالونگا» (Vogalonga) در کانال‌ ها آماده می‌ شوند.

مطالب مرتبط:
ایتالیا گردی با روشاگشت
همه چیز درباره سفر هلند

تماس با روشاگشت برای تجربه یک بهار در ایتالیا

ایتالیا جزو کشور های شینگن است و برای ورود به این کشور باید ویزای شینگن ایتالیا بگیرید. برای گرفتن ویزا نیاز به گرفتن وقت‌ سفارت و انجام مصاحبه دارید.

برای اطلاعات بیشتر با روشاگشت تماس بگیرید و از تورهای پیشنهادی مطلع شوید.