۱۰ غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید : یکی از جذابیت های همیشگی سفر امتحان کردن طعم های متفاوت مختص به هر منطقه است .کشورهای مختلف با آداب و رسوم گوناگون دارای تنوع غذایی جذاب هستند .
معمولا یکی از برنامه هایی که در تورهای مسافرتی و همچنین تور اروپا گنجانده می شود سر زدن به رستوران ها و سالن های غذا خوری هر شهر است .غذاهای مخصوص هر کشور می توانند نماینده ی تمدن و پیشینه ی تاریخی یک کشور باشند .ایتالیا یکی از کشورهایی ست که به واسطه ی غذاهای جذاب و طعم های منحصر به فرد طرفداران زیادی دارد .سادگی ویزگی اصلی غذاهای ایتالیایی است .اگر شما هم برای تعطیلات تور اروپا را انتخاب کرده اید و قصد سفر به ایتالیا را دارید با ما همراه باشید.

تا چند غذای معروف ایتالیایی را به شما معرفی کنیم :

۱-پیتزا

 

10 غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید

پیتزا شاید یکی از پرطرفدارترین غذاهای دنیا باشد .ولی اگر این غذای لذیذ را در ایتالیا بخورید متوجه می شوید پیتزای واقعی چیست .خمیر و پنیر مخصوص ایتالیایی ها برای پخت پیتزا موجب خاص شدن آن می شود .

۲-لازانیا

 

10 غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید (2)

پاستا یک غذای پرطرفدار در تمام دنیا و ایتالیا به شمار می رود .لازنیا از لایه های مستطیل شکل پاستا ،مواد مخصوص لابلای ورقه ها و پنیر پیتزا تشکیل می شود .پخت این غذا راحت به نظر می رسد ولی اینطور نیست .لازانیای ایتالیایی با مهارت بالا طبخ می شود .

۳-کاپوناتا

 

10 غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید (3)

کاپوناتا غذایی تشکیل شده از سبزیجات گوناگون است که با سس های ترش یا شیرین طبخ می شود .در واقع کاپوناتا یک سالاد گرم است که ماده ی اصلی اش بادمجان است .شما هر سبزیجاتی که بخواهید میتوانید به کاپونتا اضافه کنید .پیاز ،سبزی ،گوجه ،کرفس و…

۴-سالاد سزار

 

10 غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید (4)

سالاد سزار یک نوع سالاد خوشمزه است که این روزها نیز بسیار در کشور ما پرطرفدار شده است .در واقع این سالاد به دلیل موا تشکیل دهنده اش می تواند یک وعده غذای اصلی باشد .
خوردن سالاد سزار در ایتالیا یک تجربه ی متفاوت است .فیله ی مرغ ،آبلیمو،تکه های نان برشته شده و کاهوی زیاد اجزای اصلی این سالاد هستند .

۵-اسپاگتی

 

10 غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید (5)

کمتر کسی پیدا می شود که اسپاگتی جزو غذاهای محبوبش نباشد .رشته های بلند و نازک که از مخلوط آرد ،آب و تخم مرغ ساخته شدند و در کنا سس های متفاوت تبدیل به غذایی لذیذ می شوند.

۶-زیتی

 

10 غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید (7)

 

زیتی یکی از زیرمجموعه های پاستا است که به شکل لوله ای و بلند درآمده است .روش های خاص پخت این غذا در ایتالیا باعث شده است به یکی از محبوبترین ها تبدیل شود .بسیاری گردشگران در سفر تور اروپا حتما زیتی را امتحان می کنند .

۷-آرانچینی

 

10 غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید (8)

برنج یک غذای همیشگی و مرسوم بین ایرانیان است .ولی در ایتالیا به اشکال متفاوتی پخته می شود .یکی از انواع این روش ها آرانچینی است .برای طبخ آرانچینی برنج را به شکل توپ های کوچک در می آورند و به همراه تخم مرغ و گوجه سرخ می کنند .

۸-پولنتا

 

10 غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید (6)

ذرت یک نوع سبزیجات پرطرفدا بین ایتالیایی هاست که در انواع غذاها به شکل های مختلف به کار برده می شود. پولتا یک خوراک لذیذ با استفاده از ذرت است که با ترکیبی از آب مرغ یا آب گوشت آماده می شود .

۹-جلاتو

 

10 غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید (9)

از غذاهای متنوع ایتالیایی که بگذریم دسر ها و خوراکی های ایتالیایی نیز بسیار محبوب هستند.بستنی ها یکی از این دسرها به شمار می روند .با اینکه ایتالیا بستنی را اختراع نکرده اند ولی در اینمورد بسیار خلاق بودند .جلاتو یکی از انواع بستنی های ایتالیایی است که بسیار محبوب و پرطرفدار شده است .

۱۰-تیرامیسو

 

10 غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید (10)

تیرامیسو یک کیک ایتالیایی است که از ترکیب آرد و تمام مواد مربوط به کیک به علاوه ی قهوه درست می شود. تیرامیسو یکی از محبوبترین کیک ها به شمار می رود .پیشنهاد میکنیم اگر فکر تور اروپا را در سر دارید و به ایتالیا سفر می کنید تیرامیسوی ایتالیایی را از دست ندهید .
روشاگشت مجری تور اروپا با بهترین خدمات شما را در داشتن یک سفر استثنایی یاری می کند .برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی انتخاب تور اروپا کافیست با ما تماس بگیرید .

برای گرفتن ویزای شینگن ایتالیا وکشورهای دیگر مانند فرانسه ، اسپانیا و .. با روشاگشت در ارتباط باشید و برای اطلاع از تورهای نوروزی ۹۸ به قسمت تور اروپا نوروز ۹۸ مراجعه کنید.