برخی از مهمترین مکان های گردشگری تور اروپا استادیوم های ورزشی هستند. از کولوسئوم واقع در رم که محل زورآزمایی گلادیاتورها بوده است تا ورزشگاه نیوکمپ که همواره شاهد رقابت برترین فوتبالیست هاست، استادیوم ها همواره جایگاه ویژه ای در سبک زندگی مردم اروپا داشته اند. در ادامه ۵ استادیوم ورزشی مهم از جاذبه های گردشگری تور اروپا را معرفی می کنیم:

۱- کولوسئوم، رم، ایتالیا

شاید مهمترین استادیوم ورزشی در اروپا، کولوسئوم روم باشد که تاریخ بنای آن به سال ۷۰ سال میلادی باز میگردد. گفته می شود در طول مسابقات گلادیاتورها در این مکان تا ۸۰،۰۰۰ تماشاگر حضور داشته است. با سفر به ایتالیا با تور اروپا میتوانید این استادیوم هیجان انگیز را تماشا کنید.

 

 

 

۲- سیرک ماکسیموس، رم، ایتالیا

برادر کوچکتر کولوسئوم، سیرک ماکسیموس، یک استادیوم مسابقه ای مهم از زمان روم باستان است. این مکان حتی بزرگتر از کولوسئوم است و می تواند تا ۱۰۰،۰۰۰ تماشاگر را همزمان در خود جای دهد. امروزه، این استادیوم به عنوان یک پارک محبوب برای مردم محلی و گردشگران به طور یکسان عمل می کند.

 

بازدید از سیرک ماکسیموس در تور اروپا

 

۳- ورزشگاه المپیک برلین، آلمان

ورزشگاه المپیک برلین در آلمان برای بازی های المپیک ۱۹۱۶ ساخته شده است و در طول سال ها بسیاری از رویدادهای ورزشی بین المللی در آن اجرا شده است. این ورزشگاه از زمان بازی های المپیک ۱۹۳۶ تا جام جهانی ۲۰۰۶، همچنان در کمال زیبایی استوار مانده است. در حال حاضر، کنسرت های بزرگ همراه با مسابقات فوتبال و دو و میدانی در ورزشگاه المپیک برلین انجام می شود. این ورزشگاه از مهمترین جاذبه های گردشگری برلین است که در سفر تور اروپا به آلمان میتوانید از آن دیدن کنید.

 

ورزشگاه المپیک برلین تور اروپا

 

۴- نیوکمپ، بارسلونا، اسپانیا

نیو کمپ، به عنوان بزرگترین ورزشگاه در اروپا، می تواند نزدیک به ۱۰۰،۰۰۰ تماشاگر را در خود جا دهد. بازسازی های اخیر نیوکمپ را به یکی از پیشرفته ترین دستاوردهای معماری اروپا تبدیل کرده است. در ورزشگاه نیوکمپ مسابقات بسیاری برگزار می شود، اما بیشتر به عنوان خانه باشگاه بارسلونا شناخته می شود. نیوکمپ را میتوان به عنوان یکی از مکان های گردشگری اسپانیا در تور اروپا به شمار آورد.

 

نیوکمپ در تور اروپا

 

۵- الدترافورد، منچستر، لندن

خانه باشگاه منچستر یونایتد، الدترافورد، به دلیل بازسازی های اخیر، تبدیل به یکی از مدرن ترین ورزشگاه های ورزشی در اروپا شده است. نام دیگر این باشگاه  تئاتر رویاهاست که نشان از اهمیت و جایگاه باارزش این ورزشگاه در میان مردم دارد. الدترافورد میزبانی مسابقات فوتبال را برای بیش از ۱۰۰ سال انجام داده است و در عین حال هیچ نشانه ای از تخریب یا کهنگی این بنا به چشم نمیخورد. اگر اهل ورزش هستید و تور اروپا را برای هیجان انتخاب کرده اید بازدید از این ورزشگاه را از دست ندهید.

 

الدترافورد در تور اروپا
الدترافورد در تور اروپا

 

راه های ارتباط با تور اروپا روشاگشت