۵ میراث جهانی یونسکو را در تور اروپا ببینیم

هر فردی برای سفر کردن دلایل و علاقمندی های خاص خود را دارد. یکی از محبوبترین دلایل برای سفر و به خصوص انتخاب تور اروپا “تاریخ” است. اگر برای گذراندن تعطیلات خود تور اروپا را انتخاب می کنید بد نیست اطلاعات کلی درباره ی آثار تاریخی دیدنی اروپا داشته باشید. در این مقاله به شما می گوییم چگونه ۵  میراث جهانی یونسکو را در تور اروپا ببینیم. آشنایی با آثار تاریخی اروپایی به شما نشان میدهد که چگونه معماری و کنتراست، شهرهای اروپایی را تغییر می دهد.

 

۱- زیبایی دره لوآر، فرانسه

فرانسه شاید مهمترین مقصد برای گردشگران تور اروپا باشد. بسیاری از گردشگران تور اروپا فرانسه را برای آثار دیدنی معروفش مانند ایفل و لوور می شناسن. ولی ما پیشنهاد دیگری برای شما داریم. دره لوآر! این سرزمینِ نویسندگان، نوشیدنی ها، قلعه ها، شهر های زیبا و مجلل و رودخانه ای است که به طور کامل نشان دهنده ی زندگی در این منطقه است. در دره لوآر، مرکز فرانسه، بازدیدکنندگان یک قلعه متعلق به قرون وسطی و صدها قلعه که تحت تأثیر ویژگی های رنسانس ساخته شده است، را تماشا خواهند کرد. دره لوآر با توجه به پیشینه و زیبایی خود، به عنوان میراث جهانی یونسکو در سال ۲۰۰۰ ثبت شد.

 

5 میراث جهانی یونسکو در تور اروپا

۲- شهر شکوهمند رگنسبورگ، آلمان

رگنسبورگ شهر رومی ۲۰۰۰ ساله ای است که در انتهای شمالی رود دانوب واقع شده و برای بسیاری از ساختمانهای رومی و گوتیک که در آن وجود دارد شناخته شده است. با قدم زدن در این شهر می توانید آثار معماری مهمی از جمله کلیسای جامع، تالار شهرداری، کلیساها و کاخ ها را تماشا کنید. این شهر در سال ۲۰۰۶ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. اگر تور اروپا را برای تماشای آلمان انتخاب کرده اید پیشنهاد می کنیم از فهرست میراث جهانی یونسکو غافل نشوید.

 

5 میراث جهانی یونسکو در تور اروپا 2

۳- معبدی برای اعتقادات مسیحی، مجارستان

به منظور گسترش ایده های مسیحی و فرهنگ اروپایی در پانونیا، در مجارستان غربی مجسمه ی “معبد” بر روی یک کوه مقدس در سال ۹۹۶ ساخته شد. بیش از ۱۰۰۰ سال است که از این معبد استفاده می شود و امروزه حدود ۴۰ راهبه در آن ساکن هستند. یکی دیگر از جاذبه های دیدنی این مجموعه کتابخانه ای به جا مانده از قرن نوزدهم است که حدود ۳۵۰ هزار جلد دارد. این صومعه در سال ۱۹۹۶ به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد. احتمالا مجارستان کمتر در لیست علاقمندان تور اروپا قرار می گیرد ولی با یک تحقیق خوب خواهید دانست که ارزش سفر کردن را دارد.

 

5 میراث جهانی یونسکو در تور اروپا 3

۴- از انبارهای زیبا تا کافه های دنج و گالری های هنری، لتونی

در ریگا، انبارهای آجر قرمز قدیمی – که به نام Spīķeri شناخته می شوند نقش مهمی در تجارت شهر بازی می کردند. اما در حال حاضر آنها اغلب تغییر کاربری داده و تبدیل به مراکزی با کیفیت برای نمایش هنر معاصر از جمله موسیقی، سینما و تئاتر شده اند. کاوش در مرکز تاریخی ریگا موجب شد این مجموعه در فهرست میراث جهانی یونسکو در سال ۲۰۰۸ ثبت شود.

 

5 میراث جهانی یونسکو در تور اروپا 4

۵- غارهای منحصر به فرد شكیجان، اسلوونی

پس از گذر از رودخانه رکا، به خارق العاده ترین غارهای جهان می رسید: غارهای شکیجان در اسلوونی. این غارها یکی از بزرگترین پدیده های طبیعی در کنار غارهای شگفت انگیز جزایر گالاپاگوس اکوادور هستند. این مجموعه در پارک کراس واقع شده است. غارهای شکیجان در سال ۱۹۸۶ به عنوان یک میراث جهانی یونسکو در زمینه میراث فرهنگی و طبیعی برگزیده شدند. اگر تور اروپا را برای تماشای شگفتی ها انتخاب کرده اید این یک انتخاب عالی است.

5 میراث جهانی یونسکو در تور اروپا 5

برای دریافت اطلاعات از کارشناسان تور اروپا از طریق راههای ارتباطی با روشاگشت در تماس باشید.

 

راه های ارتباط با تور اروپا روشاگشت: