آشپزی در نزد فرانسوی ها یک نوع هنر به شمار می رود و غذاهایشان در سراسر جهان معروف می باشد اولین کتاب آشپزی مربوط به فرانسوی ها است که متعلق به قرون وسطی می باشد .
فرانسوی ها در تهیه و تدارک غذا دقت فراوانی به کار میبرند اولین بار تهیه غذا با اندازه و پیمانه از فرانسه شروع شد .
در فرانسه تنوع غذای زیادی وجود دارد که بسته به نوع مواد کشاورزی و گوشتی موجود در آن منطقه پخته میشود .
اگر شما توسط فرانسوی ها دعوت به شام شدید تحت هیچ شرایطی نباید دیر کنید و اگر احیاناً دیر کردید با یک تماس تلفنی آنها را در جریان بگذارید  .

7 غذای فرانسوی با طعم عالی

از غذاهای معروف فرانسوی ها میتوان به این موارد اشاره کرد :
۱- سوپ پیاز یک غذای سنتی است که معمولا با ورقه های نازک نان برشته شده و پنیر روی آن آب شده سرو میشود و منشاً آن به رومیان باز می گردد و در آن زمان غذای فقیرانه ای به حساب می آمد .

7 غذای فرانسوی با طعم عالی

۲-کوک او ون این غذای ناب فرانسوی است که از مرغ برشته شده با نوشیدنی ،قارچ ، گوشت قرمز نمک زده شده ،پیاز و سیر تهیه می شود .

7 غذای فرانسوی با طعم عالی

۳- کسوله غذای آسانی از لوبیا است که با گوشت اردک به آرامی پخته میشود و از غذاهای است که در جنوب شهر سرو میشود .

7 غذای فرانسوی با طعم عالی

۴-بوف بورگونیون غذای سنتی فرانسه که در سطح بین المللی شناخته شده است و تهیه شده از گوشت گاو پخته ، پیاز ،سبزی های تازه و قارچ

7 غذای فرانسوی با طعم عالی
۵-فلامیش در زبان فرانسوی ها به معنای کیک است این غذا دارای پوسته ی شیرینی پف با مغز پنیر و سبزیجات است .

7 غذای فرانسوی با طعم عالی

۶- سالاد نیکو آز که به عنوان یک وعده غذایی فرعی یا میان وعده سرو میشود که از کاهو ،گوجه فرنگی ،تخم مرغ آب پز ، تن ماهی ، لوبیا سبز ، زیتون و … تهیه میشود .

7 غذای فرانسوی با طعم عالی

۷- راتاتوری یک دیگر از غذاهای معروف فرانسه است که در سطح بین المللی معروف می باشد که از از سبزیجات پخته تهیه میشود و مانند کرپ ها و املت سرو می باشد .

7 غذای فرانسوی با طعم عالی

روشاگشت مجری تور اروپا با بهترین خدمات شما را در داشتن یک سفر استثنایی یاری می کند .برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی انتخاب تور اروپا کافیست با ما تماس بگیرید .

7 غذای فرانسوی با طعم عالی]

راه های ارتباطی ما: